Hei! Löytyyköhän ketään muuta jota huvittaisi lähteä ruotsiin keväällä muutamaksi kuukaudeksi töihin ja kieltä oppimaan? Oon 28 vuotias, oonkohan liian "vanha" jo tuohon nordjobbiin? Jos jollakulla muulla olis samanlaisia suunnitelmia niin vois miettiä yhdessä ruotsiin lähtöä! Olen tampereelta ja asun onnellisesti avoliitossa poikaystäväni kanssa, joten toivoisinkin vastauksia suunnilleen samanikäisiltä naishenkilöiltä :)
Joku muukin
ruotsiin töihin?
3432
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Nordjobbin yläikäraja on 28, eli jos et täytä työn aikana vielä 29, ei pitäisi olla ongelmaa.
http://www.nordjobb.net/FI/index.html
Olen itsekin tuota vaihtoehtoa (lähinnä Nordjobbia tai ehkä joskus Ruotsissa opiskelua) miettinyt, mutta ei oikein voi tarkemmin vielä suunnitella kun ei ole varmuutta mihin asti nykyinen työ jatkuu. :/ 25-vuotias naishenkilö olen.
Täällä yksi, jota kiinnostais ulkomaille lähteminen. Mahdollisuus olis lähtee jo vaikka alkuvuodesta. Ruotsiin meno ei ehkä ensimmäisenä oo tullut mieleen (jostain kumman syystä ;)...), joten onko juuri Ruotsi se ehdoton paikka? Olen myös 28v. ja asun nykyisin TRE:en lähellä.
Ruotsi kiinnostas, koska haluisin oppia sen kielen paremmin, muita kieliä on tullut jo opiskeltua niin kotimaassa kun ulkomaillakin. Mutta jos sua kiinnostaa vaihdella ajatuksia aiheesta, niin laitapa s-postia: [email protected] :)