Auttakaa!!! Nyt ottaa pahasti päähän!

Äijä ajoi motarilla auton kaiteeseen. Etu- ja takalokasuojien kohdalle tuli n. 5 cm levyiset ja 20 cm pitkät naarmut, maali lähti. Haalea naarmu menee molempien ovien kohdalla.

MITÄ MAKSAA?? Korvaako Pohjolan vakuutus mitään?? Täyskasko on ja täydet bonukset, jos sillä on mitään merkitystä.

Auttakaa kiltit, mua vituttaa aivan älyttömästi )):
71231
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Voiko tuollaisesta täräyksestä mennä jotain rikki auton sisältä? Ainakin auto kulki ok kotiin asti, mutta jäi vain mietityttämään.

Siis poraan vaan täällä, kun ottaa kupoliin niin rajusti. Otan kai vähän liian tunteella tän auto-asian, kyseessähän on vain materia, mutta pelottaa kauhea rahanmeno. Kun vain köyhä hoitajatar olen.

ap

Äänestä
  • Korvaako kokonaan? Vai joutuuko maksamaan itse jotain? Mitä tuollainen kustantaa? Entä kuinka pian saisin auton taas ajokuntoon?

    Ihanaa, jos viitsitte auttaa ja vastailla.

    ap

    Äänestä

  • ................. kirjoitti:

    Korvaako kokonaan? Vai joutuuko maksamaan itse jotain? Mitä tuollainen kustantaa? Entä kuinka pian saisin auton taas ajokuntoon?

    Ihanaa, jos viitsitte auttaa ja vastailla.

    ap

    "Entä kuinka pian saisin auton taas ajokuntoon?"

    Eikös se ollut ajokunnossa, kun kerran kotiin ajoit?

    Eihän tuollainen peltivaurio ajokelpoisuuteen vaikuta.

    Aamulla otat yhteyttä vakuutusyhtiöön ja kysyt, että minne viet auton tarkastettavaksi. Isoissa kaupungeissa on vakuutusyhtiöillä omia tarkastusasemia ja maaseudulla tarkastaja voi tulla vaikka kotipihalle.

    Sitten vakuutusyhtiö ilmoittaa, että missä auto korjataan ja sinne varataan aika. Sen jälkeen ajelet ihan normaalisti ja viet auton sovittuna aikana korjaukseen.

    Autoa näkemättä voisin sanoa, että pari-kolme päivää menee, koska maalin pitää kuivua.

    Enkä usko, että mitään "sisäisiä osia" olisi hajonnut ja vaikka olisikin, niin vakuutushan nekin korvaa.

    Tällaisia vartenhan sinä kaskoa makselet. Joten pyyhi kyyneleet ja ole tyytyväinen, että ylipäätään kyselet tältä palstalta. Maantienopeuksissa kun onnettomuudet voivat todellakin käydä hengen päälle.

    Ajattelepa, jos sitä kaidetta ei olisi ollut? Olisitko suistunut jokeen tai törmännyt siltapilariin? Hengenlähtö olis ollut lähellä..

    Äänestä

Tottakai se kasko korvaa, ei muuta kuin ilmoitus vakuutusyhtiöön ja ne kertoo mitä tehdä. Vahinkoja sattuu.

Äänestä

Ajoi motarilla auton sillankaiteeseen............


Tukehtui omenaan syötyään banaania!!!!!

Äänestä
  • Autonmyyjillä tylsää duunissa kun ei ole renkaanpotkijoita, joten ne apinat kirjoittelee tänne viestejä.

    Äänestä

bonukset menee, kunhan poliisi saa tutkintansa tehtyä. Sakkojakin tulee, mutta saat ne maksuun myytyäsi sen autonromun romikselle. Ajaa sillä ei enää voi koska tukivarret ja alusta ovat vääntyneet.

Tarkastaja

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nissan Maxima Qx kirjoitti:

Äijä ajoi motarilla auton kaiteeseen. Etu- ja takalokasuojien kohdalle tuli n. 5 cm levyiset ja 20 cm pitkät naarmut, maali lähti. Haalea naarmu menee molempien ovien kohdalla.

MITÄ MAKSAA?? Korvaako Pohjolan vakuutus mitään?? Täyskasko on ja täydet bonukset, jos sillä on mitään merkitystä.

Auttakaa kiltit, mua vituttaa aivan älyttömästi )):

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu