Oon aika pahasti ihastunu yhteen naiseen, joka on minua 4 vuotta vanhempi. Ikää mulla 22 ja naisella 26. Ei oo kovin iso ikäero, mutta en yhtään tiiä pitääkö nainen minua liian nuorena. Tunnen oloni todella mukavaksi hänen seurassaan ja keskustelu sujuu hyvin. Tähän asti ollaan puhuttu lähinnä kouluun liittyvistä asioista. Joten naiset, pidättekö te itteänne vähän nuorempia miehiä kiinnostavina, vai pitääkö miehen ehottomasti olla vanhempi?
Nuorempi mies, hieman vanhempi nainen
ihastunut___m84
126538
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
on jostain syystä aina kiinnostaneet minua..
Teillä nyt ei todellakaan ole liian iso ikäero, joten rohkeutta ja puhu itsesi treffeille.
Monta kertaa vanhempi nainen ei uskalla lähestyä nuorempaa miestä joten tee aloite!
aurinko paistaa ja vettä sataa taitaa tulla kesä ja linut laulaa taitaa tulla kesä voit antaa helän kätesi käteni ja rakastaa MUA HELÄSTI OLEN AINA LÄHELÄSI PIDÄ MINUSTA AINA KII ÄLÄKÄ LUOVU KOSKAAN TUEN SINUA KOKO SYDÄMENI POHJASTA ASTI
0443445576 NUMERO IKÄVÖIN SINUA AINA KULTA 0443445576 PIDÄN SUSta tosi paljon muista soitaa hani muru ikävöin sua koko aika
Eihän toi ole ikäero eikä mikään. Ja vaikka teillä olisi 20 vuoden ikäero (hankala tuohon suuntaan), tärkeää olisi pitää oma päänsä sillä Suomen tasapäistämiskulttuuri (samanikäisiä täytyy olla, rumat ei saa yrittää kauniita jne.) kyllä takoisi teitä päähän silloin.
26 vuotias "nainen" on teini. Joten tuo ikäeronne ei oikeasti merkkaa mitään.
alkaa naiseksi jo kohta olla parhaat vuodet takana, sori vaan.
Olet vastailemaan noin ilkeästi? Tulin juuri baarista. Ikää viisikymmentä,noin. Vientiä oli tanssimaan, enemmän kuin "kunto" kestää. Suurin osa nuoria miehiä. Jos itse koneen ääressä istut katkerana, niin mieti edes mitä vastaat.
jos toi oli sun oikea mielipide niin huhu
mun mies on mua 5 vuotta (tasan) nuorempi, 24, mie 29. Hyvin meillä on mennyt alusta saakka (yhteiseloa takana jo 2,5v).. kumpihan meistä iski kumman? Tais olla yhteinen diili ;)
Anna mennä vaan.. ei se ota jos ei annakaan!
Itse en voisi olla nuoremman miehen kanssa johtuen siitä että mulla on kaksi nuorempaa veljeä. Itse olen 25 ja veljeni ovat 23 ja 20. Täten nuoremman miehen kanssa seurustelu tuntuisi jotenkin kuin olisin "pikkulvejen" ikäryhmässä. Mutta tämä voi tosiaan johtua vain nuoremmmista veljistä eikä varmaankaan päde kaikkiin naisiin.
Tsemppiä sulle! :)
Edellinen poikaystäväni on minua 4 vuotta nuorempi, pikkuveljeni reilut 2 vuotta nuorempi. Eipä ikäero haitannut eikä huomannut, kaverilla kun oli jo lapsikin. (vaikka veljeni ällistelikin, kun mies oli _häntäkin_ nuorempi). Minusta toimivuus on kiinni lähinnä kypsyydestä, yhteensopivuudesta ja henkilökemioista.
ei viisikään; siinä mun rajani.
Ite kyllä pidän ikäisiäni miehiä jo vähän "vanhoina" ainakin pukeutumistyyliltään, harrastuksiltaan jne. tai sitten olen vain itte ikiteini, vaikka olen jo reilusti yli 30.
ei iällä pitäs olla väliä ainakaan mun mielestä....ku ite oon 26 ja mulla on ollu jo vuoden verran suhe 18 vuotiaaseen mieheen ja hyvin on menny tietty ihmiset puhuu mutta antaa puhua....koska jos toisesta tykkää ja on hyvä olla niin miksi pitäs hyvä hylätä ja olla onneton?!!!ja hän on hyvä myös minun lapsille....ku lapsien oma isä ei välitä......miksi ihmiset ajattelee että se ei oo normaalia jos toisilla menee hyvin?