Täytyy sanoa, että nyt on onnistuttu suomalaisessa tosi-tv:ssä ja paritusskenessä jos tarkemmin sanotaan. Taitaa olla ensimmäinen kerta.
Katsoitteko muut tuota ohjelmaa? Minusta ensinnäkin idea on mainio, mutta on hienoa myös se, että on otettu mukaan erilaisia maajusseja, ei liikaa eikä liian vähän. Naisetkin suhtautuvat huumorilla eikä kenenkään pettymyksillä mässäilty.
Tuli mieleen, että kyllä meissä suomalaisissa on jotain tosi hyvää perusluonteessa, pudonneet naisetkin halusivat vain hyvää niille, jotka pääsivät jatkoon eikä toisia haukuttu. Tuntui, että kaikki halusivat oikeasti hyvää ja SitäOikeaa maajussille.
Minun sydäntäni lämmitti, entäs teidän?
Katsoitteko muut tuota ohjelmaa? Minusta ensinnäkin idea on mainio, mutta on hienoa myös se, että on otettu mukaan erilaisia maajusseja, ei liikaa eikä liian vähän. Naisetkin suhtautuvat huumorilla eikä kenenkään pettymyksillä mässäilty.
Tuli mieleen, että kyllä meissä suomalaisissa on jotain tosi hyvää perusluonteessa, pudonneet naisetkin halusivat vain hyvää niille, jotka pääsivät jatkoon eikä toisia haukuttu. Tuntui, että kaikki halusivat oikeasti hyvää ja SitäOikeaa maajussille.
Minun sydäntäni lämmitti, entäs teidän?
Vastaukset 15
Vanhimmat
Että on Suomessa ihania miehiä!!!
Olisinpa 5 vuotta nuorempi niin voisin Anssia tavoitella :)
Sitä vaan ihmettelen että miten niillä naisilla saatoikin olla niin myrtsit ilmeet aina odotellessaan jotain??
Anssi
Ihan saman panin merkille!
Luulen, että suomalaisilla on sellainen myrtsiperusilme silloin kun jännittää. Kyllä varmaan itselläkin olisi kylmä rinki...
Tavikset ja peräkammarin pojat (Napakymppi), nörtit (Nörtti & kaunotar) ja nyt maajussit on käyty läpi. Mitä seuraavaksi? Työttömälle morsmaikku, Venkulalle morsio, Holistille akka, Hörhölle prinsessa? Voishan tuota reality & paritus-skeneä kehittää hieman hc-tyyliinkin, mikä ettei? Saisi keskiluokka hämmästellä kunnon hörhöilyä kotisohvaltaan turcvallisesti.
"Haluan ulkomaalaisen puolison". Roudattaisiin suomalaisille miehille ja naisille eri maista ehdokkaita ja sitten saisimme jännittää valitseeko se nainen sen turkkilaisen ja se mies sen thaimaalaisen. :)
Toi vois jopa toimia. Toinen idea olis poimia satunnaisotannalla nettideiteistä profiileja ikäryhmän mukaan jaoteltuna ja katsoa miten ne pärjää livenä. Työnimi: Parisuhde IRL.
Pitäis oikeastaan perustaa tuotantoyhtiö ja ryhtyä tosissaan suunnittelemaan tollasta sontaa suomalaisille. Tuntuu, että kaikki menee läpi, mikä vain tv:stä tulee.
___mutta naiset??????????
on todella vilpittömimmillään ja aidoimmillillaan realityohjelman tv-kameroiden edessä :-) Come on, ooks sä nyt vittu oikeesti niin tyhmä että kuvittelet et tossakaan ohjelmassa oli ripaustakaan oikeista ajatuksia / tuntemuksia, noihin ohjelmiin lähtevät eukot on poikkeuksetta attention lutkia ja totta vitussa ne haluaa antaa ittestään mahdollisimman hyvän kuvan.
Varsinkin se mehiläisukko oli niin yököttävä ja teennäinen, että ne pudotetut muijat oli varmaan ihan onnessaan kun ei tarvii enää teeskennellä kiinnostusta. Ne kamalat kynttilät ja "mitä mieltä olet hauskasta kravatistani", ei helvata! Saakohan noi kaikki osallistujat hyvän korvauksen itsensä nolaamisesta? Ei kukaan täyspäinen tuollaiseen ohjelmaan edes menisi!
Kiitos vaan, että halusit tuoda sen suomalaisen perusmiehen ominaisuuden tähänkin keskusteluun ja kadottaa mielestä pois sen sekunniksi sinne asettuneen ajatuksen, että suomalainen perusmies saattaisi ihan oikeasti ollakin aito ja lämmin ihminen. Ei se ole ei - ainakin jos näitä juttuja täällä lueskelee. Kateellinen, toisia panetteleva, kirosanoja viljelevä, aliarvioitseva ja katkera ihminen; sekö se on totuus.
Itse ainakin pidin ohjelmasta juuri sen positiivisuuden vuoksi. Nykyaikaa (niinkuin ed. kirjoittajan 'jutustakin' voi päätellä) kun leimaa pelkästään se, että nöyryytetään muita ihmisiä, että itse vaikuttaisi muka paremmalta.
uskon, että normaaleilla ihmisillä on kuitenkin perustarve hyvään. Ei kukaan oikeasti voi nauttia toisten nöyryyttämisestä, vaan pohjimmiltaan halutaan ihmisille hyvää. Toista on tietysti nämä äsken mainitut katkerat aliarvioitsijat, mutta hehän eivät koskaan ketään saakaan eivätkä siis koskaan koe onnea, joten eivät voi vilpittömästä onnellisuudesta mitään tietääkään.
Hirmuisen paljon menestystä hyvälle ohjelmalle ja niissä esiintyville miehille ja naisille. He olivat todellakin aivan mahtavia!
Vaikka ääneen nauraa hekotinkin sitä katsoessani, niin totta puhuen ohjelma on mielestäni tosi symppis. Niillä osallistujilla ei ehkä olis kaikilla kovaa vientiä tai edes kiinnostusta etsiäkään kumppania kaupunkien yöelämästä - maallahan he asuvatkin :D ..niin tämä deittiohjelma on piristävä niihin perinteisiin treffiohjelmiin verrattuna.
Ja se jussi, joka puhui selkeimmällä murteella ja oli selvästä maalaisen oloinen sen murteenkin vuoksi, niin kyllähän hänestäkin varmaan joku hyvän ja kiltin miehen itselleen saa.
Lämminhenkinen ohjelma!
minäkin kiljahtelin välillä ääneen, kun siinä oli samaan aikaan jotain tosi hellyyttävää ja aitoa ja toisaalta hitusen myötähäpeää kankeista keskusteluista. Kuitenkin miehistä jäi sellainen kuva, että ovat pääasiassa reiluja ja rehtejä ja naiset olivat intona.
tämä oli sitten naisen mielipide, anteeksi väärä palsta! ;)
se on ehottomasti paras tällä hetkellä pyörivä ohjelma! Tulee ittellekkin huippu fiilis kun kattelee niitä ihania maajusseja, ne on niin ihania kun ovat niin tosissaan ja jännityksessä. Ja muutamilla tulee heti tunteita niitä naisia kohtaan ja naisilla niitä kohtaan. Kyllä noinkin voi löytää sen oikean, kun sitä ei koskaan tiedä missä sen tapaa. odotan ihan älyttömästi aina sunnuntaita et taas näkee sen ohjelman ja ihan jännityksessä katon kehkeytyykö siitä pareja. Ja ihanaa kun niille maajusseillekkin on annettu tollanen mahollisuus.
Se harri on jotenkin ihana, arvasin et se saa eniten niitä kirjeitä...se on jotenkin naisten mieleen!
niin ja oon onnellinen sen anssin puolesta kun se on tainnu ihan tosissan rakastua siihen miiaan. Ne oli niin ihania kun ne ei eilen keksiny mitään puhuttavaa kun niillä oli se 5 min aikaa jutella kahestaaan, ne oli molemmat ihan lukossa. Itekkin oon ihan samanlainen ihastuessani, meen ihan lukkoon ihastuksen seurassa, enkä uskalla sanoo mitään, enkä keksi miitän sanottavaa.
Ahhaha... ja sitä on sitten ollut tämän ketjun aloitusvuorossa MTV3:n ohjelmapäällikkö joka kynsin ja hampain yrittää puolustella jätöstään.
Lähdetään liikkeelle siitä että MTV3:n taso on romahtanut viime vuosina niin alas että niiden on alkanut pakko tehdä roskaa ja sontaohjelmia yrittäessään kalastaa takaisin niitä katsojia jotka ovat siirtyneet Ylen sivistävien ohjelmien pariin. MTV3:ltahan muistamme mm. Viivin viihdeuutiset, ruokalaohjelmat ja lisää typeryyttä, tämä oli kyllä pohjanoteeraus.
Tyhmintä sakkia tuntuu siis riittävän, tässäpä siis jutun juoni: lauma typeriä julkisuudenhakuisia ämmiä metsästämässä "elämänsä miestä", ämmiä jotka ovat niin tyhmiä että tarvittaessa media voi repiä heidät vaikka kappaleiksi, sitäkö he sitten haluavat? kuitenkin?
Kari S. on oikeassa. Mtv:n linja on ollut jo vuosi vuodelta itsetuhoinen. Mennään aina siitä mistä rima on matalin. Hauskinta tässä typerässä ohjelmassa oli kuitenkin se, että siinä esiintyvät eivät edes itse tajunneet kuinka heitä viedään kuin pääpäätä narusta.
Viihteestä myöskän ohjelmassa ei ollut kyse, viihdettä tekee näyttelijät ja alaansa vihkiytyneet alan ammattilaiset. On luonnollista että tälläiset ammattilaiset maksavat maikkarille, siispä ne kuluja säästääkseen valjastavat lauman tyhmiä etsimään elämänsä miestä metsästä.
Ohjelman pääidea oli myös kuvata kuinka tunnevammaisia suomalaiset maatalojen isännät ovat kun eivät pysty saamaan miestä omin keinoin.
Onneksi ohjelma loppui, eikä jatkoa ole luvassa!