Ulkomaalaiset pelaajat Suomessa

newbie

Olisi yksi "tyhmä" kysymys. Tämä saattaa vaikuttaa oudolta, mutta en oikein muutakaan paikka tiedä, mistä voisin kysellä. Soitin jo koripalloliittoon, mutta sieltä ei oikein tietoa irronnut.

No kuitenkin.. Olen tutustunut erääseen henkilöön, joka väittää pelaavansa eräässä miesten 1.divarin joukkueessa. Hänen nimeään ei kuitenkaan kyseisen joukkueen sivuilla näy. Hän on siis ulkomaalianen vahvistus ja tullut Suomeen jo kesällä. Tämä henkilö myös väittää, että heillä on ensimmäinen peli kuukauden päästä. Tarkistin kuitenkin ko. joukkueen sivuilta, että heillä on ollut jo monta peliä ja ensimmäinen jo syyskuussa.

Eli tietääkö joku mikä näiden ulkomaan pelaajien kohdalla on käytäntö? Laitetaanko heidän nimensä normaalisti joukkueen sivuille ja saavatko he heti saavuttuaan pelata? Jos jollain on pienintäkään tietoa asiasta, niin olisin erittäin kiitollinen. Sillä pahasti vaikuttaa, että olen jotunut kieroilun ja valehtelun kohteeksi...:)

3

1663

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jazzeri

      kyllä pelaajien nimet nettisivuilta löytyy,
      kaikki ykkösdivarin joukkueet löydät www.koris.net
      vaikuttaa siltä että tämä häiskä on puhunut palturia jos ei googlettamallakaan hänestä mitään tieta löydy..

      • newbie

        Kiitos vastauksesta. Selvitin asiaa viime viikolla mm. koripalloliitostaja tosiaan vaikuttaa aikamoiselta huijaukselta.


      • Palturin

        Puhumisen mallikkaasti . käytiin ehtoolla kattoon korista huomioini: todella monta tumma ihoista pelimiestä joukkueissa. MIKSI? ovatko jotain kiintiöpakolaisia Alababan kujilta.saavatko pelata Suomen edustus koripallojoukkueessakin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      16
      457
    2. Näytät kivalta kun nukut

      *zoomaa palohälyttimen kameraa*
      Ikävä
      10
      412
    3. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      16
      347
    4. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      3
      341
    5. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      13
      206
    6. Hyvää yötä

      Janne niminen mies🥰
      Ikävä
      1
      103
    7. 0
      90
    8. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      0
      90
    9. Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa

      76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68
      70 plus
      3
      67
    10. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      1
      61
    Aihe