TUULIPUKU JA VERKKARIT PUREE AINA SUOMESSA.
AJATONTA MUOTIA. MITÄ VÄRIKKÄÄMPI SEN PAREMPI.
AJATONTA MUOTIA. MITÄ VÄRIKKÄÄMPI SEN PAREMPI.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Minä en suostu vetämään tuulipukua päälleni kuin lenkillä käydessä jos sää sen vaatii! Lämpimämmillä ilmoilla voi lenkkeillä shortseissa ja t-paidassa. Sen verran järkeä pitää olla että löytää parempiakin vaatteita muulloin liikkuessa. Olkoon sitten vaikka farkut ja jokin bleiseri tms.
Minä kuljen piikkareissa tai muissa korkkareissa sekä esim. housupuvussa silloin, kun en ole lenkillä tai salille menossa. Ulkoilupuku ja lenkkarit ovat vain reipasta kävelylenkkiä varten.
Minä ainakin pukeudun aina juuri niinkuin itse haluan enkä siten kuin muut haluavat minun pukeutuvan. Tuulipuku on vaate siinä missä muutkin. Jos vettä tihuttaa ja tuulee se kyllä kelpaa kaupunkivaatteeksikin. Mukavuus on vaatteessa tärkein sekä tietysti tarkoituksenmukaisuus. Aika kummalliselta minusta näyttää sekin kun siivoustyötä tehdään korkokengissä ja täysi meikki päällä. Kun vaatteet ovat ehjät ja puhtaat ja mukavat eivät ne kovin väärät voi olla.