Runsas vedenjuonti?

Kertokaas kaikkia plussapuolia runsaasta vedenjuonnista.
41057
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eikös se nyt yleensäkin ole hyväksi iholle ja elimistölle

Äänestä

...se tappaa soluja.
siis pitemmän päälle runsas vedenjuonti on haitallista, myrkyllistä keholle.
Olis hyvä heittää vähä sokerii ja suolaa messiin vetee jos aikoo paljon litkiä, tällön ei tapahdu liiallista pöhöttymistä/kuivumista.
mut kyllä se ihoa "heleyttää".
=)

Äänestä

Runsas veden juonti pitemmän päälle hoikistaa. Iho pysyy kauniina. Vesi puhdistaa elimistöstä kaikkea likaa. Suosittelen.

Äänestä
  • Myrkyllistä? just just.. onkohan ihan totta?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fyyr Glyppennautter kirjoitti:

Kertokaas kaikkia plussapuolia runsaasta vedenjuonnista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu