Aloitimme seurustelemaan reilu 4kk sitten. Heinäkuussa muutimme samaan kämppään, koska se sopi molempien tilanteeseen ja molemmat halusivat niin. Koko se 3kk yhdessäasumista oli ihanaa. Syyskuun lopussa kuitenkin vuokrasopimus päättyi, koska opiskeluni alkoivat toisella paikkakunnalla. Näin ollen poikaystäväni muutti takaisin omaan asuntoonsa. Ten tällä hetkellä opinnäytetyötä eikä minun siis tarvitse paljon koululla olla, joten majailen poikaystäväni kämpillä. Ongelmaksi on nyt muodostunut vain se, että myös poikaystäväni perheenjäsenet majailevat siellä viikolla liian usein ja tämä käy hermoilleni vaikka kyllä ymmärrän syyn miksi näin on heidän kannaltaan parempi (työmatkat yms).
Olemme viimeksi olleet kahdestaan varmaan viime sunnuntaina ja silloinkin vain pari tuntia. En kestä enää tätä!
Ja kyllä aion tästä poikaystäväni kanssa puhua, heti kuin vaan pystyy puhumaan ilman että joku kuuntelee.
Valitan varmaan taas turhasta, mutta kaipaan läheisyyttä.
Ja oli pakko kirjoittaa tänne kun vi***taa niin paljon tää tilanne.
Olemme viimeksi olleet kahdestaan varmaan viime sunnuntaina ja silloinkin vain pari tuntia. En kestä enää tätä!
Ja kyllä aion tästä poikaystäväni kanssa puhua, heti kuin vaan pystyy puhumaan ilman että joku kuuntelee.
Valitan varmaan taas turhasta, mutta kaipaan läheisyyttä.
Ja oli pakko kirjoittaa tänne kun vi***taa niin paljon tää tilanne.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jeps elikkäs läheisyys on myös ihmisen perustarve ja osa parisuhdetta, joten et yhtään turhaa valita asiasta, vaan sinun olisi pitänyt tästä jo poikaystävällesi koittaa sanoa. En ymmärrä että poikaystävääsi ei ole vielä sama asia alkanut häiritä. Mutta kuitenkin joo sinun täytyy tehdä hänelle selväksi että kahdenkeskeistä aikaa on alettava järjestämään mikäli et tahdo ottaa riskiä ja antaa ongelman paisua suuremmaksi. Sanohan poikaystävällesi mitä olet mieltä ja lykkyä tykö!
voi ku kiva kun on kohtalotovereita.me ollaan seurusteltu puolitoista vuotta ja poikakaverini serkku(15v itse olemme 22v)melkein asuu meillä.viikonloput se on täälä vi**u koko ajan yötä,joskus jopa viikolla ja menee meiltä kouluun kun lähdemme töihin,tulee aina heti koulun jälkeen tänne ja lähtee kun menemme nukkumaan jos lähtee.pinna on kieltämättä välillä erityisen tiukalla!!joskus haluais rauhallisen vk-lopun kahestaan,niin ei pidetään sit kolmestaan romanttinen ilta.asiasta olen maininnut muutamaan oteeseen ja pari kertaa saanut kunnon raivarinkin,hetken tilanne oli parempi mutta taas on ajauduttu samaan.kohta pinna katkee lopullisesti ja potkin serkukset menolle samaa matkaa.
Miksi se tulee teille yöksi? Onko kotona ongelmia? Aika ymmärrettävää silloin...
ei hänellä ole kotona ongelmia.asuu äitinsä kanssa.äiti käy töissä ja ansaitsee hyvin.en tiedä hakeeko tämä henkilö sitten jotain "isä-hahmoa" miehestäni koska hänen isänsä kuoli kun poika oli komen vanha...en keksi mitään muutakaan?
Noniin! Nyt on sitten puhuttu. tai no aikoja sitten.. Satuinpahan vaan vilkaseen tänne mitä on tullut kirjoteltua.
Asiat on nyt selvänä siten että vuokraamme yhteisen asunnon poikaystäväni kanssa, joten enää ei kauaa tarvitse elää pinna kireällä nykyisessä paikassa. Viel pari viikkoo ja sitten toivon mukaan päästään oleen rauhassa =)