ja äiti huolehtii lapsista, on se helppoa.
Yksinhuoltajia paljon
koska miehet haluaa vapautta
5464
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
näin on, naisyksinhuoltajien määrä on hälyttävästi kasvussa.
naiset joutuu oleen ihan sairaan yksin lastensa kanssa niinku vankilassa ja miehet ne vaan liehuu ja menee miten tykkää. eivät ees ehkäisystä hhuolehdi ja saavat lapsia jotak sitten hylkäävät.
no joo, ei kaikki tuollaisia ole, mut useat. ja onhan niitä yksinhuoltajamiehiäkin. se se vasta pelottavaa on kun emo hylkää pentunsa, jotenki luonnonvastaista.
uroksenki pitäis jäädä huolehtimaan pentujensa emosta ja pennuista siinä missä naaraskin...
perhe hajoaa ja pääkin sitten vielä
kauhea tää maailma, ihan kauheeta kun kauniit perhearvot menee romukoppaan
kyseessä on miesten ainut tapa vaikuttaa omaan elämäänsä kun lapsi syntynyt...enkä ihmettele yhtään. sano nyt vielä, että se ehkäisy on täysin miesten vastuulla.
haista huora vittu
Miehen asema avioeroissa, koko yhteiskunna kieroutunut käsite mieheen kasvattajana on osasyynä tilanteeseen.
Miehet pystyisivät kasvattamaan lapsensa eron jälkeen siinä missä naisetkin mutta kun feministinen lastensuojelu/sosiaalipolitiikka hyysää naisia marttyyriyksinhuoltajuuteen.
Eron syynä miehen vapauden kaipuu on naiveimpia mitä olen kuullut. Miksi haluaa vapautta? Ehkä pois huonosta suhteesta, luota kyynisen väkivaltaisen naisen. Henkinen väkivaltahan on vähintäänkin yhtä tuhoavaa kuin fyysinen VAI MITÄ naiset?
Kahden kauppaa, erot ja rakastumiset. Tälläkin hetkellä maassamme on vireillä tuhansia huoltajuuskiistoja joissa mies haluaisi lapsensa ja EDELLYTYKSIÄ TODELLAKIN ON. Kuitenkin tunnetusti noista alle 10% onnistuu ja 90% lapsista"tuomitaan" äidille.
Se nyt vaan on niin että kun lähditte naiset feministileikkeihin ja pois kotoanne niin taitanee olla liian kova soppa olla "nykynainen ja yksinhuoltaja". Kannattaisi miettiä noita roolejanne kun seuraavan kerran eroatte ja haluatte esittää sankarinaista pitämällä lapsenne. Lapsen etua ajatellen, kehitystään ja hyvinvointiaan olen hyvin surullinen oivalluksistani aiheesta.Lsten tähden. t: MiesX10
Olipa hyvä ja kiinnostava havainto! Keksitkö ihan itse? Olet tainnut olla aika kärppänä bilsan tunneilla.