Tunnen erään thaimaalaisen naisen, joka asuu Suomessa. Hän oli pistäytynyt suomalaisen tyttöporukan mukana baarissa, mutta muista poiketen hän ei juonut alkoholia.
Illan aikana eräs mies oli tullut juttelemaan tälle naiselle ja pian toinenkin, mutta ilman jatkoseuraamuksia.
Tämän jälkeen tyttöporukka sätti ja haukkui tyttöä naisten wc:ssä huoraksi ja läpsivät poskille ja sylkivät. Itkuhan siitä tuli ja hän lähti pois.
Nyt hän ei ymmärrä miksi suomalaisnaiset näin hänelle tekivät ja kyselee asiaa minulta. Voisiko joku kertoa mitä voisin hänelle sanoa?
Illan aikana eräs mies oli tullut juttelemaan tälle naiselle ja pian toinenkin, mutta ilman jatkoseuraamuksia.
Tämän jälkeen tyttöporukka sätti ja haukkui tyttöä naisten wc:ssä huoraksi ja läpsivät poskille ja sylkivät. Itkuhan siitä tuli ja hän lähti pois.
Nyt hän ei ymmärrä miksi suomalaisnaiset näin hänelle tekivät ja kyselee asiaa minulta. Voisiko joku kertoa mitä voisin hänelle sanoa?
Vastaukset 37
Vanhimmat
tämä ei ollut provo, mutta älytöntä touhua jokatapauksessa! Neuvo häntä tekemään rikosilmoitus, ei tuollaista tarvitse kenenkään sietää, oli sitten tekijät humalassa tai ei.
käytös oireilee ilmiselvästi kateudesta, mikä on naurettavinta mitä tiedän. Miksi ihmeessä pitää olla kateellinen siitä, miltä toinen näyttää tai siitä, että toisella on vientiä? Ihankuin se olisi itseltään pois? Vai lieneekö tämä nykyään niin yleinen asenne 'kaikkimullennytheti'-levinnyt jo koskemaan baarien koko asiakaskuntaa. Yksi, ei riitä, on saatava kaikki.
et nyt ymmärtänyt että kysymyksessä ei ole rangaistus vaan teon SYY.
Mutta muuten samaa mieltä.
hänelle totuus.
Olethan suomalainen, sinä tiedät miksi suomalaiset naiset näin tekivät.
Sano sille, että VAIHTAA SEURAA!
Lopeta jo se provoilu.
siitä, ettei niitä thaityttöjä kannata baariin päästää, vaan pitää siellä juupajoella korkeintaan anopppi seuranaan.
Ethän sinä voi tietää mitä baarissa todellisuudessa tapahtui. Mitä jos koettaisit selvittää asiaa niiden suomalaisten tyttöjen kautta, jos haluat asiaan jotenkin sekaantua? Ehkäpä thaimaalainen ystäväsi oli oikeasti tehnyt jotain sopimatonta? Muuten en osaa moista käytöstä selittää.
Miten suomalaisilla naisilla voisi olla otsaa haukkua viatonta thai tyttöä? Jos on kyse suuresta porukasta, esim. 4:stä tai 5:stä suominaisesta, on tilastollisesti aivan varmaa on, että siihen porukkaan mahtuu vähintään 2 kotimaista huoraa.
Ei ole varaa alkaa nimittelemään naisista parhaita.
Naisissa ei ole vikaa, vaan suomalaisessa kulttuurissa.
Thaikulttuuriin ei kuulu kasvojen menetys? Olikohan edes aito tilanne vai provo aloittajalta? Näitä lukiessa myös mietityttää, minkätasoisissa paikoissa kirjoittelijat liikkuvat, kun kaikenlaista sattuu..
heti kun uskaltaa lähteä ovesta ulos joutuu ulkomaailmaan ja siellä kaikenlaista sattuu.
Eihän jaksa olla aina koneen ääressä lasipalatsissaan muiden elämää elää...
Kokeile vaikka.
Voi voi kun on huonosti kohdeltu tyttöä. Minä en kuitenkaan usko sanakaan tarinasta.Ne on niin kovia valehtelemaan että saavat mustankin valkoiseski.Ja vale täytyy palvella heitä itseään. eli tässä tapauksessa se on luultavasti kerrottu "sympaattiselle" osaaottavaiselle suomi-pojalle jaka sitten seuraavaksi kertoo tarinan int.net ja taas saa suomi pojat syytä ottaa thai tasku venuksen vaimoksi. On ne niin väärin kohdeltuja,että...
Minä en ole koskaan joutunut tuollaisiin tai muihin tilanteisiin, koska yksinkertaisesti vältän sellaista seuraa ja liikun paikoissa missä naisilla ja miehillä ÄO edes kengännumeroa suurempi. Ihan oikeasti, ei tarvitse kulkea sillä pimeimmällä kadulla ja lähteä juttelemaan sen hyypiön kanssa, joka heiluttaa toisessa kädessä puukkoaan. Voi mennä ystävien kanssa siihen mukavaan baariin, eikä räkälään, josta on kuullut vaikka kuinka paljon ilkeää legendaa. Ei tarvitse mennä kertomaan minihameessa kulkevalle ränsyiselle tytölle, jolla kaappi käsipuolessa, että hän on huora. AINA voi edes vähän ajatella, joskus se auttaa, joskus ei. Erehdyksiä sattuu, varsinkin jos tuo thaimaalainen on juuri Suomeen tullut ja haluaa tutustua edes joihinkin ihmisiin täällä, niin voi erehtyä ihmisten suhteen. Noh, en tiedä oliko provo vai ei, uskon, että tuollaista voi tapahtua - muuallakin kuin Suomessa. Tarinastahan ei ole tiedossa muutakuin thaimaalaisen puoli, joten vaikea lähteä paljoa sanomaan. Mutta vaikka olisi millainen, niin on tuo läpsyttely, huorittelu ja sylkeminen KAIKILTA kiellettyä ja sopimatonta.
Totuus kirpaisee, mutta aina voi painaa ilmianto nappia, tosin totuuden ehdit jo lukemaan;)
Minä mielelläni lohduttaisin kyllä :)
suomitytöt katteellisia !
Kai se sitten on niin, että suomitytöt ovat katteellisia thaitytölle, josta miehet ovat kiinnostuneet.
Siitäkin huolimatta, että itsepä nämä suomitytöt omalla käytöksellään miesten kiinnostuksen tuhoavat.
Ai mitenkö niin ?
No, mitä olen itse ravintoloissa suomityttöjä yrittänyt omakseni iskeä, niin usein on niin, että joko juttuihin vastataan töykeästi, tai sitten leikitään mykkää, eikä vastata ollenkaan.
Siksi thaitytön luonnollinen ja asiallinen käytös on jo sellaisenaan iso plussa ympäristössä, jossa muut naiset käyttäytyvät varsinkin sinkkumiehiä kohtaan todella huonosti.
Jos joku epäilee sanojani, niin tiedoksi: miehen pituus ja paino voivat vaikuttaa suomityttöjen käytökseen. Esim. itse joudun usein hyljeksityksi vain siksi, etten ole pitkä enkä kookas (suomitytön näkökulmasta).
Mutta usein pienikokoisen thaitytön rinnalla minäkin näytän toki pitkältä ja kookkaalta, kaikkihan on suhteellista.
Luonteeltani olen todella hellä ja rakastava, ja jos em. thaityttö on sinkku, niin hyvinkin todennäköisesti voisi olla kiinnostunut seurastani.
Vihjaisepa sille thaitytölle, että soittaa minulle.
Numeroni löytyy kahden klikkauksen takaa.
Jos thaityttö puhuu joko suomea tai englantia niin rohkeasti vain soittelemaan tänne. Thaikieltä en valitettavasti osaa.
Ainiin, ilmainen takaisinsoitto pyydettäessä kaikkiin dna -liittymiin (myös dna Prepaidiin).
Joten, jos itse haluat kysellä jotain ennen kuin vihjaiset tälle thaitytölle, että minulle kannattaa soittaa, niin soita ja juttele: jos soitat dna -liittymästä niin soitan takaisin jos haluat, joten puhelukuluja syntyy alle 2c. (dna Prepaidilla 8c).
johan nyt kukaan thai tyttö ei soittele mihinkään pasltalla oleviin dna liittymiin. Otahan nyt poika itseäsi niskasta ja haet kirjeen vaihotkaverin itsellesi sieltä thaimaasta ( ei ole vaikea saada), sitten vain kun lomat koittaa niin treffaatte siellä ja katsotte eteenpäin, niin kyllä sieltä kulta löytyy, niin ei tarvitse sunkaan sitten yrittää varattuja;)
Toi juttuhan oli toki provo, mut en tiedä thaimaalaisista, mut ainakin eräs toinen kansalaisuus sieltä päin ovat sellaisia, että haluavat mennä miehensä kanssa yhdessä baariin tai korkeintaa oman poppoon kanssa.
Ja pikku vinkki, jos ne on omalla poppoolla liikkeellä, niin elä mene häiritseen, ei ne ole miestä hakemassa sieltä varattuina naisina kuten ehkä suomalaisrouvat onkin, vaan todellakin viettämässä keskenään iltaa ja juttelemassa omia juttujansa, kotimaastaan, perheistään ja miehistäänj, sitä mitä suomalais rouvat kehuvat menevänsä tekemään, mutta tyyli oniin toinen.
Tässähän sekoittuu juuri suomalaismiehen pää, kun luulee näidenkin naisten olevan munaa hakemassa, kuten ehkä eräät etniset herrat luulevat olevan ihan ok olla alaikäisten kanssa, kun omassa maassakin ollaan.
Kuulttuuri erot pojjaat...
Olen pitkä ja vaalea joten miksi ihmeessä olisin kateellinen lyhyelle ja tummalle. Hah! Minun piirteeni ovat kauniimmat kuin monen thaikun.
koska se lyhyt ja tumma on kaunis ja lämmin. Sinä et pystyisi siihen vaiikka kuinka yrittäisit :D.
Voisitko kertoa? Mieleeni tuli kuva vaaleasta riukusääri, selkävikaisesta blondista.? Ei herättänyt mitään värinää.
Eli siis jos yrität puhua thailikalle ravintolassa, niin se ei ole töykeä ja alkaa heti juttelee mukavia kanssasi. No sehän on selvää, koska se haluaa miellyttää sua ja antaa koko kansasta ja itsestään hyvän kuvan. Ja pianhan sä saatkin sen puhelinnumeron ja se pyytää sua teelle ja pian olettekin punkassa ja se pääsee kanssasi naimisiin.
No, suomitytöllä omassa maassaan on kyllä varaa torjua joku tunkeileva kaveri, joka kesken kaiken tulee selittää ja pahimmassa tapauksessa örveltämään jotain kipperishiä.
Itse ainakin vuosia jouduin ikävään tilanteeseen istuessani baaritiskillä, kun eräs kaveri tunki turpaansa kasvojeni lähelle ja haisi niin pahalle, että kuvotti. Sanoin kohteliaasti kaverille, että en ole kiinnostunut seurasta ja en muutenkaan pidä siitä, että joku tulee niinkin lähelle. Ehkä joku thaipimu olisi ollut niin kohtelias ettei olisi sanonut mitään ja hymyillyt vaan. Seuraavaksi kaveri tuli senverran tunkeilevasti lähelleni, että tönäisin sormenpäälläni ja kaveri lennähti lattialle, oli sen verran kännissä nääs. Tuli sitten rähisee lisää ja huoritteli sun muuta, mutta poke onneksi lennätti kaverin ulos.
Sinä se heti tiesit kaikesta kaiken, tästäkin.
Vituttaa varmaan? Eikö vitutakkin, istu sä vaan baarijakkaralla jatkossakin.
kirjoitettu mutta täyttä asiaa.Huomaa että olet käynyt muuallakin.
Todella kamala juttu, että pistää vihaksi tuollaiset. Valitettavasti heitä löytyy ja muualtakin kuin Suomesta (pakko oli huomauttaa ;) ). Miksi jotkut naiset tai miehet noin tekevät? Kateus? Sitä minä veikkaisin. Todella tökeröä käytöstä ja toivottavasti thaimaalainen löytää jatkossa parempia ystäviä kuin nuo. Se on vain valitteva seikka, että AINA tulee löytymään ihmisten joukosta sellaisia ihmisiä joita ei ymmärrä, paras keino on vain välttää tälläisiä seurueita.
K-A-T-E-U-S
Siinähän se.
Mikä hiton kateus? Naurettavaa puhetta vai liekö toiveajattelua. Jos puhut kateudesta thailikkoja kohtaan, niin itse en katso olevani milläänlailla kateellinen jollekkin näille pikkulikoille, jotka tulevat tänne pakon edessä asumaan ja elämään muka parempaa elämää.
Itse olen Suomessa syntynyt ja tämä on kotimaani ja en sitä hevillä jätä. Haluan asua Suomessa ja tuntea juureni. Teen töitä rankasti, mutta lomat ovatkin sitten olleet palkitsevampia kuin arkielämä. Omalla työllä (ei toisen kustannuksella) on tullut hankittua asunnot ja kesämökit, josta thailikka vain voi haaveilla unissaan. No mutta hänelle tulee yleensä tällaiseen mahdollisuus naidessaan rikkaan suomipojan. Omalla työllä hankittua omaisuutta ei mielestäni silti voita mikään.
Ja mitä ulkonäköön tulee, niin en ole nähnyt ainuttakaan ns. kaunista thailikkaa Suomessa. Monet esim. pääkaupunkiseudulla oleskelevat ovat lyhyitä, länkisäärisiä ja lyttynenäisiä ja kierosilmäisiä, monasti ihan apinannäköisiä, sorry pojat, mutta jos sellaisista tykkää niin mikä ettei. Ja joukosta löytyy myös lihaviakin ns. thainorsuja.
kateellinen?
No ET YHTÄÄN, viestistäsi näkyy.
:)))))))))
Minkännäköinen muuten itse olet?
Ja...kuinka monta asuntoa ja mökkejä sulla on?
( "vielä Yx iso nauru")
Niin, olen ristiverinen, sinisilmäinen ja sopusuhtainen vartaloltani sekä klassisen kaunis kasvoiltani. Ulkonäössäni ei ole mitään valittamista, koska olen hoikka ja sporttinen ja lihaksikas. Luusto ja hiukset hyvässä kunnossa vielä näin nelikymppisenäkin, jotta hyvin pyyhkii. Näin yksi oma kaupunkiasunto Helsingin keskustassa ja kesämökki maalla riittää. Joten eiköhän siinä vaan joku toinen ole vihreä kateudesta, koska moni juippi pystyy samaan edes koko elinaikanaan ilman perintöjä. Olen omillani ja en koskaan ole elänyt kenenkään siivellä enkä tule elämäänkään.
jos olet noin kaunis ja rikas miksi IHMEESSÄ olet kateellinen "thainorsuille"?
Vai et ole kateellinen? ;)
Taisit kuvailla täällä Kim Bessingeriä :))))))))))).
Sano, että lähtee bilettämään minun kanssa. En varmasti revi hiuksista, sylje, hauku huoraksi tai läpsi, vaikka veisi kaikki ehdottelijat ja silmäniskijät ;D Omaa miestä en ehkä antaisi tosin sepä on kotona nukkumassa kun olen viihteellä.
Ihan liikkuu väärässä porukassa tyttö parka.
Ehkä ne suomitytöt olivat katselleet jotain tiettyä jätkää ja jo jakaneet sen keskenään, sitten se tietty mies menikin juttelemaan "väärälle" misulle. Sellainen Tuhkimo ja rumat sisarpuolet systeemi;D
Täältä löytyis myös kunnollinen seuralainen tuhkimolle, mutta MIESpuolinen sellainen. Enkä hauku ja osaan pitää muut miehet naisestani erossa!
Mutta naispuolisessa on se etu, että kärsinyt nainen saa toisenlaista näkökulmaa tämän vieraan maan naisista.;D Toki miehinen käsivarsi on aina silloin tällöin tarpeen.
Suomalaiset, niin kuin meikalaisetkin ovat 2 eri sorttia: ne tyhmat ja me fiksut ;).
Tervetuloa takaisin olit pitkaan poissa.
Heh, aika karusti tiivistetty;D En minä poissa ole ollut mutta nyt tahdostani riippumattomista syistä olen monesti estynyt näkemästä edes sähköpostiani.
Ja nyt olen ollut aika paljon myös vain taustalla.
No, sehän oli ilmiselvää kateutta tuo suomalaisten käytös. Toiseksi, alkoholillakin saattoi olla osuutta. Kolmanneksi, joukossa tyhmyys tiivistyy.
Eipä aina ja mille muuten kateellinen, voisitko selventää? Likka on itse ryssinyt jotain tai tyrkyttänyt itseään, joka kuuluu tämän kansan naisille olevan ominaista? Kukaan suomalainen nainen ei ole kade pieniile ja vääräsäärisille, useimmiten kirosilmäisille aasialaislikoille.