Voiko mies odottaa, laittaa ikäänkuin hyllylle jonkun vakavamman suhteen ja harrastaa seksiä muuten vain siinä sivussa? Onko tällainen mies normaali mies? Kannattaako naisena sellaista odottelua arvostaa?
Nainen ei kyllä voisi tietoisesti ajatella, että alanpas tuon kanssa sitten puolen vuoden, vuoden päästä seurustella. Niin ei vain nainen ajattele.
Nainen ei kyllä voisi tietoisesti ajatella, että alanpas tuon kanssa sitten puolen vuoden, vuoden päästä seurustella. Niin ei vain nainen ajattele.
Vastaukset 6
Vanhimmat
siis mies sanoo odottavansa. Onko se rakkautta, järkeä, vai pelkkää huuhaata. Pelkään, että se on järkeä. Mies ajattelee, että tuon kanssa olisi ihan järkevää ajatella pitemmälle. Jos hän ei voi nyt, hän odottaa...mutta ei todellakaan ole selibaatissa.
miten te muut naiset ajattelisitte moisesta sankarista?
En todellakaan halua miestä sitten kun hänelle joskus sopii ja kun on uittanut vehjettään jokaisessa mahdollisessa p....ssa !
Älä oo niin hölmö, että alennut itse odottelemaan mokomaa ukkoo. Totuus on, että se toivoo saavansa sua paremman, muttei kestä olla yksin. Pitää siis varalla. Älä alennu olemaan jonkun vaihtoehto B (tai c,d,e,f..)Huoh! Eikö ihmiset yhtään arvosta itseään..
Voihan sen noinkin ajatella, että varalla....toisaalta eikö sama päde molemmin päin. En ole seksisuhteessa häneen, pistin poikki. Minulla on elämäntilanne sellainen, ettei ole aikaa seurustella ja pelkät seksisuhteetkaan ei nyt oikein viehätä. Siksi tämä veto mieheltä, että hän odottaisi. Olemme ns. ystäviä. Jos minä en "anna" niin eihän sitä vapaata miestä voi vaatia ilmankaan olemaan. Jäi vain ihmetyttämään tuo odotus ilmoitus. Kukaan nainen ei sanoisi miehelle, että no...minä sitten odotan sinua siihen ja siihen asti. Ajattelin, että kun tämä on miehen logiikka palsta, saisin selvennystä. Oikeastaan asia on pareminkin niin, että minä käytin häntä: sain vaihtelua, hauskaa seuraa, seksiäkin. Tunteet tulivat jälkijunassa. Jos hyväksikäyttöä on ilmassa niin se on kylläkin ihan tasapuolista. Rehellisyys, se että hän ei peittele kuvioitaan, tekee sen että ajattelen häntä ystävällisin mielin : )
sanonut noin, vai onko joku provo??? haloo !!!
mitä mieheltä haluat ja voitko saada sitä muilta miehiltä. Sinänsä on normaalia, että miehellä (ja naisilla?) on useampia suhteita.