Arvon rouvat

Zentleman

saako teitä neuvoa?

Lenkkeillessäni kohtaan useasti sauvakävelijöitä, pääosin naisia, hienoa. Mutta, mutta se tekniikka, se mättää lähes kaikilla!

Minua oikein "syyhyttäisi" opastaa, mutta pelkään naisten reaktioita.

4

1224

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yksi arvon rouva

      Kyllä minua saat tulla neuvomaan.
      Olisi kiva rupatella toisen harrastajan kanssa.

      Itsekkin ihmettelen tyylejä.
      Hyvä kuitenkin jos liikkuu,
      vaikka tyyli
      olisikin ihan viturallaa.

    • todellakin valehtelematta...

      Todella turha "laji" jos nyt löntystelyä sauvojen kanssa huitoen voi lajiksi sanoa. Vituttaa pururadalla juostessa kun vastaan tulee näitä sauvakävelykaarteja(n.100 prosenttiseti yli 45 mammoja) jotka viskovat sauvojaan koko ladun leveydellä rinnakkain. Vauhtikin on kuin hidastetussa filmissä että jos aikaa lähtee juoksemaan ja näihin törmää niin kyllä siihen toppaa kun seinään. Ja jos "lajissa" on jokin tekniikka niin suosittelen sen opettelemista! Kauheata kun sohii mammat kepeillään joka suuntaan.

      • sohivat

        Kyllä miehetkin sohivat kepeillään joka
        suuntaan, ei vaan vaimon suuntaan.


    • inhokki

      Minä taas inhoan sauvarullaluistelijoita (yleensä miehiä) kevyen liikenteen väylillä. Parimetriset äijät huiskivat tosi pitkillä sauvoilla eivätkä edes ohittaessaan viitsi vilkaista osuiko sauva ohitettavan silmään. Onneksi on talvi tulossa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      294
      4791
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      135
      3076
    3. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      52
      2993
    4. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1551
    5. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1252
    6. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1199
    7. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      7
      1016
    8. Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?

      Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu
      Ikävä
      78
      1001
    9. Paskalaista valokuitulakiin

      Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais
      Maailman menoa
      52
      989
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      981
    Aihe