Siis mä en ymmärrä. Muistan kun yritettiin kerran saada yks kaveri (mies) kiinnostumaan ystävättärestäni. Mies oli kiinnostunut vain minusta (olen aina aikas suosittu, kaunis yms.), mutta mies oli aika ruma, joten ajattelimme että sopisi paremmin kaverilleni jolla aina huono flaksi. Mukava mies, mutta kaipaan itse ainakin jotain söpömpää/komeampaa. Noh, kun en ollut kiinnostunut niin sen sijaan että olisi lämmennyt kaverilleni, se otti ja lähti Thaimaaseen ja hankki sieltä tosi suloisen ja kauniin vaimon! Siis mikä teitä miehiä vaivaa? Kyllä ruman miehen pitäisi ymmärtää etsiä sitä sisäisesti kaunista suominaista sen sijaan että hakee jonkun aasialaistytön. Ettekste aattele yhtään suomalaisten naisten tunteita?
Rumat suomimiehet kummallisia
Britney4EEEVER
251360
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Kummallista, kun rumille ei rumat kelpaa, vaikka juuri heidänhän pitäisi ymmärtää sisäsisen kauneuden päälle.
Sitten ne kehtaavat hakea ulkomaalaisen kumppanin. Sekös sitten saa suomalaiset sekaisin. Vaikka joku "siiderivalas" tai "ällöttävä amisviiksi" ei itselle kelpaisikaan, niin silti suomalaisena se on meidän suomalaisten omaisuutta, eikä sillä ole mitään oikeutta ottaa ulkomaalaista puolisoa.
Se on vaan niin väärin, vai mitä?
***pitäisi ymmärtää etsiä sitä sisäisesti kaunista suominaista***
Ettekste turhakkeet tajua, että tuolle etsinnälle ei tule koskaan loppua?
Ettekste pysty elämään sen kanssa, että thai, venakko, latino tai jopa jenkkitypy pystyy parempaan kuin kotimainen tyhjäpää?
Sun juuret ei taatusti ole Suomessa, heimopetturi!
tekee miehen logiikka palstalla? Zamio, siirrä järjettömyydet Naisten logiikka palstalle!
oli kyl selvästi naisten logiikkaa. Miks muuten on erikseen naisten logiikka ja huuhaa ?
Eikö ns. ruma ihminen saa olla kauniin ihmisen kanssa? Eikö kaunis ihminen voi olla ns. ruman kanssa? Kauneuskin on katsoja silmässä. Ja kirjoituksesta päätellen olet itse hyvin pinnallinen. Jätä ne kauniitjarohkeat ja cosmopolitanin jutut vähemmälle ja etsi itsellesi mies joka välittää sinusta persoonana eikä pelkästään barbipanona.
Etenkin miehen kirjoittamaksi ihan vitun hyvä.
huono siinä mielessä, että sen huomasi heti. :(
provoiluun? Hakekaa ne thai-vaimonne ja olkaa onnessanne hiljaa, älkääkä sitten valittako kun yksinäiset naiset hakevat miehensä muualta ja osallistuvat Suomen muuttamiseen toisenlaiseksi.
jo aikoja sitten hakea uutta verta Suomeen ulkomailta. Suomalaisten perimä on niin sisäsiittoista. Sellaisia kansantauteja sairastetaan, että samat luvut ovat ulkomalla vain kymmenesosa, kun ollaan katseltu vain omaa valikoimaa. Suomalaisilla on todella paljon kansantauteja. Toivottavasti Suomi tosiaan muuttuu vähän toisenlaiseksi tulevaisuudessa, ja saadaan ulkomaisilla siipoilla muutettua vähän tätä sisäsiittoista geeniperimää paremmaksi. Se on kansankin säilymisen kannalta tärkeää.
Miljoona siirtolaista Afrikasta tänne, niin johan Suomen yhteiskunta saadaan kukoistamaan.
Ei millään pahalla, mutta puhut täyttä paskaa. Maat, joissa edelleen harrastetaan järjestettyjä avioliittoja, jopa sukulaisten (esim. serkkujen) kesken, ja rajoitetaan mm. naisten avioitumisoikeutta, ovat huomattavasti sisäsiittoisempia kuin Suomi. Tällaisia maita ovat mm. Intia, Turkki, muut arabi/muslimimaat ja lähes kaikki Afrikan valtiot, paitsi ehkä Etelä-Afrikka.
Pöh. Eikä se ongelma millään siirtolaislaumoilla muutu, koska siirtolaiset marginalisoituvat omiksi ryhmikseen.
Onko sisäsiittoisuuden ongelma sillä ratkaistu, että löydetään muitakin valtioita, missä ollaan sisäsiittoisia? Täh???
Ei Suomessa sen suhteen mitään ongelmaa ole. Suomi ei itseasiassa ole kovinkaan sisäsiittoinen maa, joten en ihan vielä osta matkalippuja Pattayalle.
Suomessa on n. 5 milj. asukasta. Muissa maissa yleensä pajon enemän. Kummassa on siis laajempi geeniperimä, 5:n millin maassa vai 50:n millin maassa? Ja vertaa nyt vaikka kehittyneisiin maihin. Suomessa on PALJON kansantautujea ja sisäsiittoisuutta verrattuna muihin ns. sivistysvaltioihin. En minä käskenyt sinua hakemaan siippaa jostain arabiasta tai afrikasta.
ne lukuisat kansantaudit. Suomalaiset ovat sairasta porukkaa.
Ja mitä nämä kansantaudit sitten ovat? Minä olen kyllä terve kuin pukki, ei löydy edes allergioita. Suomalaiset käsittääkseni elävätkin aika pitkään verrattuna moniin muihin maihin. Tai ainakin naiset elävät Suomessa pitkään.
Lienee sisäisesti kauniilla suomitytöllä nyt sydän särkynyt ja väärällään.
:DDDD
Oletkohan sä nyt ihan satavarma, että se sun kaverisi olisi huolinut tämän miehen? Siis kertoiko hän olevansa kiinnostunut tästä miehestä tai jotain? Oliko sillä pimulla tunteita?
Muiden naisten tunteita ei tuollainen bimbo kysele. Luulot omasta itsestä korkealla, mutta ihmistuntemus nolla. Mukavaa, että reppanalle löytyi joku.
Ois se huolinu, niin se ainaki vessassa sano. Ja kyl me molemmat ymmärretään niinku sisäisenki kauneuden päälle, mut mä en vaan sietäis et joku ruma jannu käy niinku mua yrittään ku on joku siitä kiinnostunukki tarjolla. Tai saahan se yrittää mut mä nauran kyl paskaset naurut vaan päälle. Mun poikakavereista kaikki on ollut myös sisäsesti kauniita sitäpaitsi. Paitsi Make ja Pena, ne oli kusipäitä. Ja Timppa ja Jore.
Unohdit Pertsan, Ranen ja Jorman.
ja Vesku ja Hanski ja Jukkis ja Teukka ja Antsa ja ja ja ja ja ja ja... hehehehehehehehehe.
näin hyvät provokaatiot sallittakoon
tyypillistä miestä!
Ei menen mun järkeen. Tuollaiseen käyttäytymiseen olenkin kyllästynyt. vaikka miestä ymmärrän sen verran että jos ei ota eteen rumemman kanssa niin parempi jättää kuin pettää. mut silti vika on miesten korvien välissä.heidän pitäisi suggestioida itsensä toisin. Nyt he ovat vain määritelleen naiskuvan päässään,voimistaen seksikkäämpää versioo, joten he eivät muuta ajattelekkaan.Joten ei seiso, kun ihannenainen ei ole se, joka on heidän päässään kuviteltu.kaikkihan pyörii seksin ympärillä, mitä miehiin tulee. En ole tavannut tervettä miestä joka ei seksiä ajattelisi. Sellainen mies kelpaisi mulle. Seksistä tehdään liian tärkeää elämänaluetta. Se on osa jo kaikkea. Ällöö.!!
Just niin! Miesten pitäis kaikkien mennä vaik iltalukioon jotain psykan kurssei käymään! Tai terapiaan. Mäkin kävin lukiossa psykan kursseja, ja oivalsin elämästä yhtä ja toista. Sit kun näillä palstoillakin puhutaan siitä miten maailma on auki ja kauniita naisia riittää rumemmillekin suomimiehille, ni onks ihme ettei niille enää mikään sellanen kelpaa, jonka ainaki mun mielestä pitäis olla ihan tarpeeks hyvä niille.
Siis ihan kauheeta kun maailmalla näkee itseensä alempitasoisia miehiä, joilla on hyvätasonen muija käsipuolessaan muka onnellisena. Mitä neki kanat niinku aattelee? Ei varmaan mitään. Meidän suomalaisten naisten pitäis näyttää kaapin paikka, mut miten se onnistuu jos tyhmät ulkomaalaiset naiset nöyristelee meidän miesten edessä ja on valmiit tekee kotitöitä ja kaikkee ku mies vaan käy töissä. Ihan vammasta.