Onnela

No mitkäs oli fiilikset? Itse tykkäsin kovasti. Ainoan miinuksen saa baarimikot, mutta muutenhan tuo toimi vallan loistavasti. Vieläkö nämä pälliääliöt hokaisisivat, että joka paikassa ei saa polttaa.
125005
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

olihan se kiva mesta..mutta suurin osa porukasta oli huonosti pukeutuvaa juntti porukkaa..

Äänestä
  • No en mie semmoseen huomiota kiinnittäny. Mun mielestä porukka näytti viihtyvän ja eikö se oo pääasia?

    Äänestä

paremmin ei ois voinut mennä.
sain ...=)

Äänestä

eli siinä kutsuvierastilaisuudessa. Oliko joku artisti ja/tai muuta showta, mitä?

Äänestä

Miusta paikka oli kyl hieno.
Jossain vaiheessa oli pikkasen liikaa populaa sisällä ku ahisti ni pirusti, mutta muuten kyl jees!

Ja mitä pukeutumisee tulee ni yleisesti ottaen kun katsoi, niin ihan fiksustihan ihmiset oli pukeutunut(jos esim. vertaa muihin Roin paikkoihin). Aika vähän näitä verkkarisankareita! ;)

Minultakin miinusta saavat baarimikot, jotka eivät oikein osanneet duunejaan :(

Äänestä
  • baarimikot sai miinusta? ehkä siellä on sitte väärät hemmot töissä. oliko ne paikallisia?

    Äänestä

Kalliit hinnat

Äänestä

MIkä tämä onnela on?? onko se joku suljettu osasto Muurolassa.

Äänestä
  • oli tosi hieno mesta. Kyllähän tätä on ootettukin Rovaniemelle. Tartte missää läävissä käyä enää. Persaukisille tämä paikka ei oo. Ja mitä baarimikkoihin tulee niin hieman oli heikkoa mutta eiköhän se siitä ja uusia tulee lisää varmasti. Tänää uuestaan ;o)

    Äänestä

Tykkäsin kyllä! Tuntui olevan jokaiselle jotain, jokainen puoli tuntui mukavalta vaikka itse tuli viihdyttyä enemmänkin disco-puolen tanssilattialla :) Tuo tupakointi häiritsi ja ällötti muakin, voisi olla _edes jotain rajoitettua aluetta_ missä ei saisi polttaa. Tai parempi vartiointi asiassa, itse en huomannut mitään kylttejä että ei saisi polttaa.. Tosin oli kyllä meno päällä, etten sillä silmällä katsellutkaan.

Jonot oli ihan älyttömät vippi kortillakin, taisi Comico saada ekstra-asiakkaita. Ainakin minä ja 4 muutakin kaveria odoteltiin siellä että ne jonot lyhenee.. noin kymmenen pintaan pääsi vasta sisälle ilman että tartti aivan jäätymiseen asti odottaa.

Äänestä
  • Käsittääkseni Onnelassa ei ole mitään VIP-kortti järjestelmää?

    Äänestä

  • Sellaisiako on? kirjoitti:

    Käsittääkseni Onnelassa ei ole mitään VIP-kortti järjestelmää?

    Siellä onnelan sivuilla pystyi rekisteröitymään onnelan asiakkaaksi, piti lähettää joku tekstari sinne.. näistä ilmoittautuneista arvottiin porukkaa vip-tilaisuuteen, eli 21-23 ajaksi pääsi vain sillä kortilla. Muuta virkaa sillä ei kai ole. Tuli tunne, että varmaan kaikki ilmottautuneet on sinne 'arvottu' kun väkeä oli niin perk*leesti!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


..... kirjoitti:

No mitkäs oli fiilikset? Itse tykkäsin kovasti. Ainoan miinuksen saa baarimikot, mutta muutenhan tuo toimi vallan loistavasti. Vieläkö nämä pälliääliöt hokaisisivat, että joka paikassa ei saa polttaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu