Mikä siinä on niin vaikeaa?

Tilanne on siis tää? Annoin kerran pakit yhdelle naiselle sillä hän ei juurikaan tällöin vaikuttanut lainkaan kiinnostavalta.

Sittemmin tutustuimme paremmin ja meistä tuli hyvät ystävät ja oonkin pariin kertaan yrittäny tehdä alotetta mut tää pakenee joka kerta.

Tän lisäks sama muija on lähestulkoon sairaalloisen mustasukkainen musta aina jos mä oon jonkun toisen naisen kanssa.

Mikähän helvetti siinä on että jos suhde ei näytä kiinnostavan, niin pitää sitten aina tulla mun ja sen toisen naisen väliin?
51177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kyllä hän sinut haluaa, siksi onkin niin mustasukkainen. Mutta - annoit hänelle kerran pakit.
Hän on liian ylpeä ottaakseen sinut heti avosylin vastaan. Ja ehkä ei luota sinuun, annoit silloin pakit, miksi kelpaisi toisella kertaa kun ei silloin ??
Me naiset olemme sekopäisiä, useinkin. Me haluamme yhtä, mutta osoitamme päinvastaista.

Olen itse vähän samanlaisessa tilanteessa. Vaikeaa se on.

Jos hänet todella haluat, aidosti ja vilpittömästi - Mene ja kerro se hänelle, lepertele vähän...saattaa tepsiä.

Sitten tuli vielä mieleen...ootko itse koskaan ihastunut, rakastunut, vai tapaatko naisia, oletko suhteessa, vain siksi että sinulla olisi joku. Tuo sinun naisesi saattaa epäillä samoin.

Onnea vaan.

Äänestä
  • Ei mulla oo nyt minkäänlaista suhdetta kenenkään kanssa, pikemminkin yhden yön juttuja ja normi flirttailua.

    Helppoohan se on nimittäin sinkkumiehenä sanoo et ei kun joku ramdom-nainen tekee aloitteen, varmaan joo.
    Jostain syystä näitä riittää mulle keskivertoa enemmän.

    Enemmänkin sitten vituttaa kun just ne joista olisin kiinnostunut, kuvittelevat etten ole kuin pillun perässä.

    Suhteeseen en kuitenkaan lähtisi yhdenkään kanssa jota en tunne kunnolla ennestään.

    Äänestä

vastaus kaikkeen mitä ihmettelit.

Äänestä

Mitäs aina ruikutatte, että naisten pitäsolla aktiivisia. Sitten, kun on aloitteentekijä, niin pakit tulee.

Luulekko, että se uskaltais olla sinun kanssa, vaikka haluisikin. Sinulla on nyt kaksinkertaisen vaikeampaa valloittaa kyseinen nainen.

Otappa aikalisä ja mieti, mitä oikeen ite haluat.

Äänestä

Ai mitenniin? No: Koska sä annoit sille ensin pakit.

Ja koska rupesit sitten kuitenkin katumaan, sä lankesit "kaveriarpaan" ja nyt ihmettelet että mitä tää sen toiminta on.

Mäpä kerron: se kostaa sulle.

Niin kauan kun sulla ei oo ketään, se voi huoletta torjua sut, juosta pakoon ja pitää sua narun päässä. Voidella omaa huonoa itsetuntoaan sillä että nyt sä vingut sen perään. (usko pois, näin se asian esittää kavereilleen...ja kyllä: ne nauraa sulle...)

Sitten kun se huomaa että sulla onkin joku toinen nainen, se tulee ja pilaa sen suhteen. Ai miksikö? No siksi koska ei halua ettet sä enää hae sen huomiota ja roiku sen perässä. Sitäpaitsi pitäähän sen saada kehuskella kavereilleen, että "oli sillä taas joku nainen, mutta mun perään se vieläkin on".

Joten siinäpä se, lyhykäisyydessään.

Yritä pärjätä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mies_ kirjoitti:

Tilanne on siis tää? Annoin kerran pakit yhdelle naiselle sillä hän ei juurikaan tällöin vaikuttanut lainkaan kiinnostavalta.

Sittemmin tutustuimme paremmin ja meistä tuli hyvät ystävät ja oonkin pariin kertaan yrittäny tehdä alotetta mut tää pakenee joka kerta.

Tän lisäks sama muija on lähestulkoon sairaalloisen mustasukkainen musta aina jos mä oon jonkun toisen naisen kanssa.

Mikähän helvetti siinä on että jos suhde ei näytä kiinnostavan, niin pitää sitten aina tulla mun ja sen toisen naisen väliin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu