Iltanaurut kanssasisarille ja veljille:)
Kerro hauska juttu
tylsimys
7764
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
2 mummoa meni marjaan. toinen ei mahtunut.
2 marjaa meni mummoon. molemmat mahtu hyvin..
vaan eipä ole enää
viimeisimmät pikkumokat sattu tossa viime sunnuntaina junassa. Mullahan on aina ollu sellainen periaate et kaukojunissa ei selvinpäin matkusteta jtn. tottakai sitä piti alkaa pohjustaan jo hyvissä ajoin ennen junaan astumista. No kusihätähän siinä iski melkein heti kättelyssä junaan päästyäni jtn. ei kun vessaan. Kun ei oo tullu ie-junissa pahemmin matkustettua niin enhän mä pikku kaljoissani löytäny muuta vessaa kuin inva-vessan jtn. ei kun sinne,ovi lukkoon ja kuselle. No siinä hetken loroteltuani tajuan et ei vittu soikoon, ovi aukeaa ja eiköhän kohta takaa kuuluu miehen paniikin omainen 'anteeksi' ja kun katon taakseni niin siinä seisoa toljottaa joku äijä puoli muuta vaunua naureskelee (siitä helvetin invavessasta aukeaa puoliseinää) kun meikäläinen yrittää kiskoa paniikissa housuja jalkaan :-( Vinkkinä muille tuleville ie-matkustajille, punainen tarkoittaa lukossa,vihreä auki.
No sit samalla reissulla ja jo vähän enemmän kännissä meen röökivaunuun röökille,polttelen siinä parit röökit kaikessa rauhassa ja lähden takas ravintolavaunuun. Vähän aikaan istuskeltuani alan ihmettelemään et mikä helvetin käry siinä haisee ja et ei röökivaunun katku nyt niin pahasti voi tarttua hetkessä. No menee muutama minsa ja sit huomaan ilokseni et mullahan on farkkujen vasen lahje jo melkein ilmiliekeissä. Kait mä olin tipauttanu röökin tulipään just soppelisti rispaantuneiden ja syttymisherkkien farkkujen käärittyyn lahkeeseen ja se perkele päätti syttyä :-( No onneks se ei nyt sentään mihinkään ilmiliekkiin ehtiny syttyä ja sammu tukahduttamalla mut on siinä varmaan porukka ihmetelly kun yhdellä nouseen savua / käryä lahkeesta.
Voi jumalauta mä kuolen nauruun!!! Miten sulle voi aina sattua ja tapahtua?!
Ja vielä yksinäs reissussa, varmaan hävetti ihan helvetisti...
tuo vessajuttu on sattunu parille muullekkin tutulle, se lukko ei oo jotenkin looginen. Sattuu niitä muillekkin mut muut ei kehtaa kertoa omista mokistaan.
Junassa sattuu ja tapahtuu..tekevälle:)
Oma kokemukseni on junan ravintolavaunusta.Joskus nuorempana yritin ohittaa junan ravintolavaunun vallanneen miesten pelijoukkueen,en muista mitä pelasivat,mutta pienen omakotitalon kokoisia tyyppejä kaikki..Ja..
Yht´äkkiä jotain tapahtui.Käsiveskani hajosi juuri polttopisteessä ja kaikki käsilaukussa olevat tavarani levisivät ympäri junan ravintolavaunun lattiaa.Mutta ei hätiä mitiä,nämä "kaapit" auttoivat - yksi löysi huulipunan,toinen huulikiillon,kolmas ripsivärin,neljäs tampoonin jne.Ei auttanut nuoren plikan enää heitellä niskoja(jota juuri olin vähän aikaisemmin tehnyt ko.porukalle),kun niin avuliaita olivat:)
Eihän tuossa sinällään mitään.Tuli taas kerran opittua,että ylpeys käy aina lankeemuksen edessä:)