Onko kukaan ostanut Tornion tamppiksesta tuoretiskistä kalaa? Jos ostit, saitko salmonellan? Nehän on toinen toistaan ruskeempia ja harmaampia! Hyi helvetti! Maitohylly vuotaa vettä, milloin ruokaosastolla haisee punajuuri, milloin silli...Kaiken huippu, on viime kesinä ruokapuolella asustellut pääskynen! tarkastajien sukulaisia omistajat kai ovat kun ei suljeta koko kauppaa...ja mitä helvettiä sillä rautapuolen ovella tekee kun siitä ei pääse ulos?????
Tornion
tamppiksen
152468
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
isosti mainostettu veikkauspiste oli ekana päivänä jo suljettu kun oli menny pääte mäsäks...hahahahahah=)=)=)=)
On pitänyt muutama kerta mennä nenää pidellen "ruokaosaston" ohi - ihme juttu, ettei näihin puututua !
No ,kun täällä ei oo kilpailua niin täällä saa häärätä paikalliset niin ku haluaa siis tarkoitan nuita yrittäjiä. Ois kyllä kiva ku tulis uusia tuulia tännekkin niin ku tuohon rajan toiselle puolelle mutta ei näytä tulevan, kun asuin taloja vaan....
s-marketti on tulossa, siel on halpaa ruokaa, torniosta on puuttunutkin kunnon ruokakauppa jossa voi käydä jopa kymmenen euron setelillä...:)
Mikäse on sitte tämä uusi prisma jota rakennetaan ja lujaa ?
En ole kalaa ostanut, mutta erehdyin ostamaan leipäjuustopalan, voi s****na mikä makuelämys, en ikinä enkä koskaan osta ko. tuotetta siitä kaupasta. Entä kulutustavara sitten, uudet kengät hajoaa ensimmäisellä reissulla. Ostin tänään lapselleni kengät alan erikoisliikkeestä, niitäkin kuitenkin vielä Torniosta löytyy, ja luotan siihen, että ne ainakin kaksi talvea kestävät.
Kuka muuten on se äijä, joka hiippailee usein tuolla tamppiksen liikkeessä, hän vaikuttaa jotenkin kehitysvammaiselta? Pulloekin tiedän, ei hän ole se, joku muu.
pahaa puhetta - älä vedä ekiä näihn juttuihisi!!!!!
Lueppas ketjun aloittajan kommentit, aiva sama ketä siellä käy, mutta elintarvikkeiden tulee olla ensiluokkaista, jos ja kun ne ovat tarkoitettu ihmisravinnoksi, tutustu elintarvikelakiin, se kannattaa. Onko niin, että tämä ko. liike on niin pyhä, että sitä ei saa kommentoida negatiivisessa mielessä? Oletko huomannut kuinka paljon tällä areenalla haukutaan liikkeitä ja yrittäjiä, jotka toimivat asiallisesti??
ooon jonkun aikaa seurannu Tornion kauppoja ja silmämääräisesti verrannu Rovaniemeen, Ouluun sekä Kemiin. Varmaan muissakin kaupungeissa on surkeita kauppoja mutta tosi on että Torniossa liikaa tarjolla mistä valita. Työntekijä maksaa liikaa kaupan omistajalle/omistajille joten myyjiä yms. aivan liian vähän. Tamppis vaikuttaa lähnnä venäläiseltä varastolta jossa kaikki tavarat hujaan hajan, hintoja ei juuri ole esillä ja nekin hinnat jotka on ovat väärässä paikassa. Tuoreus on toinen asia joka näkyy selvästi. Haju on ihan kamala kun tulee vaateosastolta suoraan hedelmä/vihannesosastolle, en ole missään kaupassa semmoista lemua joutunut kestämään. Säästöjä on myös puntaareissa, niitä ei yksin kertaisesti ole. Haluaisin itse tarkistaa tuotteen hinnan ilman sitä taskulaskinta, matikkapääni ei ole parhaimmillaan kaupassa käydessä. Myyjillä menee aikaa sitten kassoilla kun kyselevät että onko tämä valkosipuli vai tavallinen suolakurkku, etsivät hinnan ja punnitsevat. Myös taloustavaroiden hinnat ovat monessakin tuotteessa korkeammat kuin esim. K-marketeissa. Kaikille myyjillä tuntuu olevan asiakkaisiin hieman hällä väliä asenne joka mielestäni johtuu ja juontaa huonosta esimiesporukasta. Mitä mieltä olla iloinen jos saa pakertaa yksin kassalla kun kaikki vihaiset asiakkaat jättävät paskapalautteensa siihen. Onnea ja menestystä sekatavaramelskaan, minä asion muualla.
nokka tukossa ko en ole huomannu -pittääpä nuuskia ens kerralla paremmin - kiitos
no mene toiseen kauppaan jos ei tamppis kiinnosta,onhan noita.
ja onko se jotenkin sinulta pois jos siellä joku kehitysvammainen kävelee,häh.
juuri näin se menee, aivan asiasta kirjoitit. No, tuleehan se S-marketti ja ehkäpä vielä sittarikin on sitten valinnanvaraa enemmän. Mikä siinä sitten on, Keminmaan halpahallikin kuuluu melkein samaan kaliberiin kuin tamppis, sillä erotuksella, olutta ja tupakkatarvikkeita ei sieltä löydy, mutta ei siellä elintarvikeosasto haise?
Kuule, se hiippailija on ihan mukava ukko! Kantsis ehkä tutstua eikä tehdä itseään typeräksi!
kylläpä niitä lintuja näkee ihan samanlailla myös muissa kaupoissa....
Jos se on sama ukko,kuin itse olen nähny,niin ei käy kyllä täysillä.Se on kuulemman semmonen,että jos meet jutteleen,niin se seuraa sinua koko ajan,eikä jätä rauhaan.Se saattaa seisoskella tamppiksessa monta tuntia ilman mitään ostoaikeita.