Heippa!
Olisin kovasti kiinnostunut tutustumaan Pilatekseen, niin paljon olen kuullut hyvää tästä liikunnan muodosta! Mitä ohjattuja pilateksen harrastuspaikkoja suosittelisitte Helsingissä?
-Tuutu**
Pilates @ Helsinki
11
17892
Vastaukset
- Anne K
Muutaman huonon ohjaajan jo lähes sammutettua kiinnostukseni pilatekseen, osuin Nurmijärveltä käsin muuallakin pääkaupunkiseudulla kursseja vetävän Sallan kurssille.
Suosittelen lämpimästi tätä fysioterapeuttia, jonka tapaan sähköpostilla osoitteesta [email protected]
Annuli - his
Mannerheimintie 6:ssa on oma Pilates Studio, missä ohjaajat ovat pitkälle koulutettuja. Samoin Eerikinkadulla on Liiketila niminen Pilates sali, missä on laadukas ohjaaja Sampo. Kaikilla ohjaajilla on hiukan oma tyyli jos ensimmäinen ei tunnu itselleen sopivalta ohjaaja persoonalta. Kannattaa aina tarkistaa, että ohjaajat ovat koulutettuja nimenomaan Pilateksen ohjaamiseen ja kunnon peruskoulutus kestää noin vuoden ja sen jälkeen hyvät ohjaajat jatkavat erilaisilla jatkokoulutuksilla.
- Perse leviää
Löytyisikö Pohjois-Helsingistä (Malmi-Tapanila-Puistola) tai Tikkurilan ympäristöstä suosituksia hyvästä paikasta ja hyvästä ohjaajasta? Istumatyötä tekevänä miehenä voisin kuvitella Pilateksen olevan mitä parhain laji, ja itse asiassa sain siihen suosituksen kaveriltani. Mutta hän suositteli etsimään miesryhmän, hänen hyvät kokemuksensa olivat hyvästä miesohjaajasta, joka veti miesryhmälle pilatesta. Löytyykö sellaisia?
- 456
Miesopettaja löytyy Malmin Finnbodylta..oikeen hyvä ja ammattilainen. Olen käynyt itse
- nimimerkki2
FB Pitäjänmäellä pitää pilatestunteja paljon kehuttu Fatima Witick.
- tunteja
Fatima pitää tunteja myös perjantaisin Finnbody Lady's Clubilla (Sörkkä). Tosin ennen osallistumista toivotaan "startti kurssilla" käyntiä. (Mikä on kyllä omasta mielestäni oikein hyvä juttu.)
- raspberrypie
tunteja kirjoitti:
Fatima pitää tunteja myös perjantaisin Finnbody Lady's Clubilla (Sörkkä). Tosin ennen osallistumista toivotaan "startti kurssilla" käyntiä. (Mikä on kyllä omasta mielestäni oikein hyvä juttu.)
Maunulassa on semmonen mesta kun "Kehon keskus". Siellä on tavallista pilatesta miehille ja senioreille omat ryhmät ja somaattista venyyttelyä. Lisäksi siellä on vielä joku venyttelyn ja pilateksen yhdistelmä tunti.
Siellä olen joskus käynyt ja tosi mukavaa on ollut. Ohjaaja on ammattitaitoinen ja tosi mukava. Tilat siellä ovat aika pienet, mutta ei ryhmät siellä kovin suuria olekkaan ja paikka on muutenkin sisustettu niin hienosti, että siellä on mukava treentata. :) Suosittelen! paikalla on omat nettisivut kehonkeskus.com.
- koukussa pilatekseen
www.pilateshelsinki.fi
Suosittelen. Todella pro-meininki ja mahdollisuus myös laiteharjoitteluun! - PilatesBoy
Alan paras osaaminen keskittynyt ehdottomasti Somatc Studiolle.Tsekkaa www.somaticstudio.com ja www.pysyelossa.fi.
- asiakas5
Tasokasta yksilöllistä ohjausta pienryhmissä Helsingin Ruoholahdessa: http://www.sunpilates.fi/
- Varokaa!
No paskin kaikista on ainakin Studio Solina Vuosaaren Aurinkolahdessa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 643770
- 663562
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa973388SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p582789- 732616
- 562241
Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.511448Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?411155Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1171132Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.1261128