Mitä mieltä olette sellaisesta miehestä joka pitää seurustelun alussa yllä kahta suhdetta, koska ei osaa päättää kummasta tykkää enemmän? Sain monen kuukauden seurustelun jälkeen tietää tästä toisesta naisesta ja olen nyt aivan sekaisin. En tiedä voinko enään mieheen luottaa. Minut hän omien sanojensa mukaan valitsi, mutta tiedän hänen pitävän tähän toiseen naiseen vielä jonkinlaista yhteyttä, naisella on kuulemma tunteita miestäni kohtaan, mies väittää tykkäävänsä vain minusta. En pysty täysin enään uskomaan ja luottamaan mieheen.
en todellakaan
tiedä mitä teen?
9969
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
"Mitä mieltä olette sellaisesta miehestä joka pitää seurustelun alussa yllä kahta suhdetta, koska ei osaa päättää kummasta tykkää enemmän?"
Jos oikeasti sanon, niin viestini todennäköisesti poistettaisiin :D että päättele siitä.
Todellinen sika. Ei siinä mitään, jos ei tiedä kumman valitsee, mutta hoitaisi asian nyt edes tyylillä, loukkaamatta ketään. Ja se, että mies on sinut nyt valinnut, niin silti on pitänyt yhteyttä toiseen naiseen, ei hyvä.
Ja se, että vaikka nyt jatkaisitte seurustelua niin kuin mitään ei olisi tapahtunut, niin pystytkö luottamaan tähän mieheen lopun elämäsi? Itse en todellakaan pystyisi. Mistä tiedät, jos mies vaikka joskus pitää jotain "vakipanoa" tai muuta siinä sinun rinnallasi, kun kerta on jo noinkin ääliömäisesti tehnyt.
Itse jättäisin tuollaisen miehen, mutta oma on päätöksesi. Tsemppiä!!
ja äkkiä, tyylillä.
Et tosiaan jää katselemaan tuollaista miestä. Tuolla on miljoona miestä jotka haluaisivat tehdä onnelliseksi vain sinut.
Nyt sanot sille äijälle, että lähehän vetää ja älä tule takasin. Se sattuu... hetken aikaa.
Mutta et kyllä menetä itsekunnioitustasi tuollaisten kaksinaamaisten pettureiden takia.
Täältä saat sitten vaikka meiltä tukea :)
Tsemppiä!
Kannattaako tuhlata aikaansa moiseen? Suostutko olemaan haaremissa? Jos et saa olla automaattisesti ensisijainen vaihtoehto, vähän vähempikinkö kelpaa? Älä ole tyhmä ovimatto, heivaa äijä pellolle ja sassiin! Mitä nopeammin, sen vähemmän sydänsuruja saat. Jos jatkat suhdetta, niitä on luvassa roppakaupalla! Ja aivan takuulla! sanoohan tuon jo maalaisjärkikin.
Joku on siis käytännössä sanonut sinulla (joskin rivien välistä) että hei, en nyt oikein tiedä haluankio sua, kun toi toinen toisaalta on parempi, mutta katotaan nyt.
Ja sinä siinä kilttinä odotat, että josko se kumminkin huolisi sinut? Kuin mikäkin koiranpentu??? Missä itsekunnioituksesi on?!?!?!
Kukapa ei haluaisi naista, jolle voi kertoa avoimesti pettävänsä ja silti nainen pysyy uskollisena kuin koira. Kateeksi käy tuota miestä.
Siis pitääkö paikkaansa että joka mies haluaisi naisen joka hyväksyy pettämisen mutta pysyy itse uskollisena? Pystyykö mies todella elämään useammassa parisuhteessa kerrallaan? (Siis tarkoitan "hyvässä" sellaisessa?)
Pystyykö mies tuntemaan parisuhteelle tyypillistä kiintymystä useampaan naiseen? Entä eikö sitä tunne huonoa omatuntoa ollessaan intiimisti jonkun muun kuin oman tyttöystävänsä kanssa, vaikka se olisikin "luvallista"? Näinkö on asiat???
Eihän se luottamus toiseen koskaan palaa 100%. Ainahan se pettäminen siellä taustalla kummittelee. Toiseen ei vaan voi millään enää luottaa. Kun tässäkin tilanteessa se juttu on edelleen siellä ilmassa. Ehkä mies käy sun tietämättä edelleen pökkimässä tätä toista naista, joka tietenkin ihastuksissaan antaa, koska haluaa tämän miehen itselleen. kysymys kuuluu, kannattaako sun kiusata itseäsi, vai päästätkö herra kpään kaikin mokomin sen toisen ämmän syliin?
sehän tekee niinkuin useimmat naiset?
noo se on tasa-arvoa vaan älä huolestu