Ihania onnen tunteita vasta viikko sitten, niin paljon kauniita sanoja sinulta. Sitten totaalinen radiohiljaisuus, vaivautunut keskustelu ilman sanomaa, ja kaikki oli siinä. Tuntuu niin maailmanlopulta. Yllättäisitpä minut, ja vastaisit sähköpostiini jotain muuta kuin mitä odotan. Toisaalta, pitää luottaa vaistoihinsa, taisit olla kyllästynyt minuun. Olisit ollut rohkea ja sanonut sen suoraan, ei siten, että välttelet minua ja tapaamistani.
Vielä tänäänkin sanoit, että haluat nähdä??? En oikeasti jaksa elää tässä epävarmuudessa. Voiko tähän suruun kuolla?
Vielä tänäänkin sanoit, että haluat nähdä??? En oikeasti jaksa elää tässä epävarmuudessa. Voiko tähän suruun kuolla?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Sun täytyy avautua hänelle suoraan. Kirjoitat mailin tai tekstarin, jossa sanot että et jaksa enää tätä hänen peliään. Kysyt miksi ihmeessä hän sitten välttelee sinua ja tapaamistanne, jos hän kerran vielä haluaa nähdä. Sanot että se on loppu nyt, jos hän ei saa itsestään sen verran irti, että sanoisi reilusti olevansa varattu tai mikä lie juttu häntä sitten painaakin.
koko viikon ajan :) Minulla nyt aivan ihana mies. Ja aina vain paranee...
voi tapahtua. Minäkin olen ollut viikon todella onnellinen. Päätettiin miehen kanssa yrittää uudelleen ja koko ajan vaan paranee :) Voin kyllä kuvitella, että siitä toisesta tuntuu samalta kuin sinusta. Kyllä elämä vielä teillekin hymyilee.
siihen suruun ei voi kuolla. Joidenkin vaan täytyy kärsiä enemmän kuin toisten,niin se vain on.
siltä, että suruun voi kuolla. Niin puristi rinnasta, fyysisesti sattui sydämeen. PRKL! Ikävä ei helpota.