Lentokenttä

Rynkyttäjä

Ei helvetti! Olin tippuu tuolilt, ku frendi kerto mitä se oli kokenu Helsinki-Vantaa lentokentäl. :D
No, ne oli lähössä matkalle, siinä turvatarkastus jonossa (joka oli melko pitkä) oli teinigootti jolla oli aivan helvetisti metalliketjuja aivan ku olisi tullu rautakaupasta.
No sitte ku tuli tämän gootin turvatarkastuksen vuoro, voitte vaan kuvitella kuinka pitkää siinä meni, ku sai romut pois vartalostaan (kaveri meinasi myöhästyö koneesta).
Mahtoi jonossa olevia ottaa vituttaa :D.

3

493

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ..........

      ...vai niin, voi kuinka ikävää....

    • MUAHahahahaa!

      "Vahingon ilo on vilpittömin ilo" sanoo pakarisen esa =)


      Itse olisin varmaan hirnunut hysteerisesti, jos olisin nähnyt tuon rautakauppa-asiakas-tilanteen. =)

      Ovathan ne ketjut hienoja, kieltämättä.
      Itsellänikin on niitä, mutten minä sentään niiden alle hautaudu..
      Ja kai olisi ketju-ihmisen oma järki sanonut turvatarkastuksessa jotakin. ("ota ketjut pois... Ota ketjut poooiiisss..." *kaikuefekti*, kun sen päässä on varmaan aika tyhjää, niin pitäähän siellä kaikua)

      Buahahaha!

    • BubbleGirl

      Itse koin vastaavaa kun minulla roikkui kaulassani rautainen risti.
      Viime kerralla jouduin riisumaan kenkäni, koska niissä oli metallivahvistukset. Ne olivat työkenkäni Neste Oililta. Sitten ne tutkivat vielä kaikki meikki- ja shampoopussukkani sekä penaalini ja kaiken muun, mikä nyt vain irtosi, arvatkaa, kauanko SIINÄ meni? Ehdimme kyllä koneeseen. Toivottavasti se gootti ehti myös. x)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois

      Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss
      Maailman menoa
      20
      7488
    2. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      65
      7236
    3. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      27
      4679
    4. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      232
      3834
    5. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      33
      3093
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      13
      2796
    7. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      109
      2743
    8. Brittiläinen vasemmistolehti: Sanna Marin oli vihdoin rehellinen

      Nyt tulee pahasti lunta tupaan Seiskan tähtitytölle. Ex-pääministerin kirjaa arvostellaan latteuksista ja itsekehusta.
      Maailman menoa
      15
      2561
    9. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      45
      2441
    10. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      70
      2413
    Aihe