Vastatkaa jos tiedätte!!! Pliis!

Se menee jotenkin näin:

Mustaa ja valkoista laitetaan
minun käteni maalaa maisemaa

ja sitten se jatkuu jossain näin että:

sisko tahtoo humalaan
meidät elävältä haudataan jnejne...

Onko se joku "me ei kuolla koskaan??" Onko se Olavi Uusivirta? Miltä levyltä se löytyy????

KIITOS VASTAUKSISTA!!!
4368
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Google on tuntematon käsite? Etsi kuule ihan itse. Jos tiedät jo esittäjän ja kappaleen nimen, niin ei ole vaikea mennä kyseisen artistin kotisivuille katsomaan millä levyllä kappale on.

Äänestä
  • Hei kuule "mitä ihmettä"..! Jos ton keskustelujutun nimi on "Kenen biisi?" tms, niin sieltä KUULUU kysyä et mikä on biisin nimi ja kuka se esittäjä on. Turhaan haukut tyhmäksi.

    Äänestä

  • Musta&valkoinen kirjoitti:

    Hei kuule "mitä ihmettä"..! Jos ton keskustelujutun nimi on "Kenen biisi?" tms, niin sieltä KUULUU kysyä et mikä on biisin nimi ja kuka se esittäjä on. Turhaan haukut tyhmäksi.

    Ja sinä näytit tietävän kenen biisi ja kuka esittää joten... Tämän palstan nimi ei ole "miltä levyltä löytyy".

    Äänestä

  • Musta&valkoinen kirjoitti:

    Hei kuule "mitä ihmettä"..! Jos ton keskustelujutun nimi on "Kenen biisi?" tms, niin sieltä KUULUU kysyä et mikä on biisin nimi ja kuka se esittäjä on. Turhaan haukut tyhmäksi.

    mitä täällä KUULUU ja mitä EI KUULU tehdä niin

    - jos et ole tyhmä, niin mikset käyttänyt ensin hakukonetta kuten esim. Googlea tai miljoonaa muuta koska sillä olisi säästynyt yksi tälläinen viestiketju joita tänne tulvii ihan sen takia kun ihmiset itse EIVÄT VIITSI HAKEA MITÄÄN EDES MINUUTIN VERRAN vaan tulevat tänne itkemään.
    - tosi kivaa meille täällä kun saa "päteä" vastaamalla kysymyksiin joihin kysyjä itse olisi löytänyt vastauksen nopeammin mitä viestin kirjoittamiseen meni aikaa.
    - esim. hakutermi "olavi uusivirta - me ei kuolla koskaan" toi Googlella seuraavan tuloksen
    http://meteli.net/album.php?id=8709 josta selviää kait kaikki mitä olit hakemassa ja aikaa meni noin 5 sekuntia.
    - mikset voinut otsikoida paremmin koska "Vastatkaa jos tiedätte!!! Pliis!" ei paljon naurata satojen samanlaisten otsikoiden joukosta etsiessä aiempia viestejä ja varsinkin niiden vastauksia kun ihmiset kysyvät aivan liian usein samoja kysymyksiä kun ovat liian laiskoja käyttääkseen hakua tai selatakseen vanhoja ja huono otsikointi on varmaan siihenkin suuri syy.
    - en usko että tämä sivusto on tarkoitettu palvelemaan vain patalaiskoja ihmisiä jotka eivät jaksa sormeaan itse liikauttaa ellei ole täysin pakko.. yleensä tänne tullaan kyselemään jos apua/vastauksia ei ole löytynyt mistään muualta.

    Anteeksi jos tämä nyt loukkaa jonkun tunteita mutta ensiksikin aika turhauttavalta täällä välillä tuntuu "valvoa" kun uusia viestejä tehdään aivan samoja kysymyksiä kysellen päivä toisensa jälkeen kun kukaan ei vaivaudu etsimään aiemmista viesteistä ennenkuin siitä on täytynyt erikseen mainita tai joihin muutoin olisi löytynyt vastaus muutaman minuutin hakemisella.

    Otsikoikaa ihmiset paremmin niin ehkä silloin muutkin jaksavat hakea ahkerammin vastauksia usein kysyttyihin kysymyksiinsä aiemmista viesteistä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Musta&Valkoinen kirjoitti:

Se menee jotenkin näin:

Mustaa ja valkoista laitetaan
minun käteni maalaa maisemaa

ja sitten se jatkuu jossain näin että:

sisko tahtoo humalaan
meidät elävältä haudataan jnejne...

Onko se joku "me ei kuolla koskaan??" Onko se Olavi Uusivirta? Miltä levyltä se löytyy????

KIITOS VASTAUKSISTA!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu