Olen huomannut, että ihmiset jotka ovat kiinni elämässä lujasti pariutuvat helposti eli esim. hyvin sosiaaliset ihmiset. Tai yleensäkin sellaiset jotka saavat itsensä jollain tapaa esille tai "korokkeelle". Mitäs mieltä olette itse?
Minkälaiset pariutuu?
sinkkumiesh
3928
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
että sellaiset pariutuu helpommin, jotka panevat itsensä korokkeelle, mutta tulevat sieltä tosi lujaa alas.
Sosiaalisista henkilöistä tiedän, että moni on sinkku, mutta taas moni itseensäsulkeutunut on myös sinkku.
Ja mitäpä sillä väliä on kuka on mitäkin nykyaikana, koska hetken päästä voi käväistä
avioeropalstalla ja lukea elämän koko karun totuuden.
No eikös se ole ihan loogista? Henkilö joka on enemmän esillä,
kiinnittää useamman ihmisen huomion. Joku niistä ihmisistä sitten
kiinnostuu ja suhde on mahdollinen.
Se sulkeutuva ihminen taas kulkee huomaamattomana, joten
häneen ei kiinnitetä niin paljon huomiota, joten ne potentiaaliset
kumppanitkaan eivät häntä huomaa.
Tuohan on tuttua jo eläinmaailmasta. Sielläkin parittelemaan
pääsevät ne, joilla on isoin heltta, hienoin soidintanssi
tai hienoin pesä. Periaatteessahan pariutumisessa on
kyse suvunjatkamisvietistä, vaikka kaikki eivät jälkikasvua
hankikaan.
Etenkin miehiä on tosi helppo manipuloida, olemme usein testanneet asiaa tyttökamujeni kanssa.
Yhteä iltana minut on tällätty kuin joulukuusi, on korut ja meikit ja tissejä korottavat liivit, kun taas kamustani on tehty liian luonnollinen ja meikitön, pöhöttynyt hiljainen harmaavarpunen.
Toisena iltana tämä kaikki on toistettu toisinpäin.
Vaikutus on aina sama. Ainakin miehet siis selvästi huomaavat pelkät huorahtavat tyrkyt, ihan turha sitten parkua perään kun nainen vaan käyttää ja heittää pois kuin vanhat saappaat.
Miehet on kyllä niin uskomattomian tyhmiä tässä asiassa, että kuka tahansa pystyy viemään miehiä kuin pässiä narussa vähän kun vaan viistii itseään tällätä niin perässä tullaan, voi hemmetti..