ehdottakaa lävistyksiä

Eli hirmusti tekis mieli ottaa uus lävistys. Kertokaahan mitä vaihtoehtoja ois?

näitä en haluaisi:
-kasvoihin (kieli, huuli, madonna, kulma, nenä ym..)
-genitaali :D
-napa on jo

korviin vois ottaa jotain lisää, on vaan perusläväreitä niissä.

kertokaapa kun en noista läväreistä paljoa tiedä että mitä niitä olis mahdollisia...
6667
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

jos et osaa itse päättää ei tarvitse myöskään ottaa ja eipähän tuossa vaihtoehtoja ole...

Äänestä
  • mutta olen myös avoin uusille ideoille :)

    ja sinulle: onhan se hyvä että purat kiukkuasi täällä netissä tuntemattomiin ihmisiin etkä läheisiisi, tosin eivätköhän hekin oman osuutensa saa. voisit kyllä silti mennä johonkin muualle aukomaan päätäsi kiitos.

    Äänestä

Jos et tiedä mitä haluat, niin älä ota ollenkaan!

"kertokaapa kun en noista läväreistä paljoa tiedä että mitä niitä olis mahdollisia..."

Opettele käyttämään nettiä, sieltä löytyy tietoa vaikka kuinka paljon.

Äänestä
  • netistä tietoa. ajattelin vaan että täällä varmaan on ihmisiä jotka tietää enemmän kun minä ja joilla on hyviä ideoita. sinä et ainakaan ollut yksi niistä, en ole sinua pakottanut vastaamaan.

    varmasti on paljon eri lävistyksiä mistä en tiedä ollenkaan. ja haluan kyllä jonkun uuden ottaa :)

    Äänestä

  • etsinyt kirjoitti:

    netistä tietoa. ajattelin vaan että täällä varmaan on ihmisiä jotka tietää enemmän kun minä ja joilla on hyviä ideoita. sinä et ainakaan ollut yksi niistä, en ole sinua pakottanut vastaamaan.

    varmasti on paljon eri lävistyksiä mistä en tiedä ollenkaan. ja haluan kyllä jonkun uuden ottaa :)

    "ajattelin vaan että täällä varmaan on ihmisiä jotka tietää enemmän kun minä ja joilla on hyviä ideoita."

    Tällä palstalla pyörii hirveästi varhaisteinejä, jotka kuvittelevat tietävänsä kaiken lävistyksistä ja jakelevat täysin väärää tietoa, joten se tämän palstan "luotettavuudesta"... Kukaan muu ei voi päättää puolestasi, mikä lävistys sinun pitäisi ottaa.

    "varmasti on paljon eri lävistyksiä mistä en tiedä ollenkaan."

    No on varmasti, ja koska et halua pärstääsi/kieleesi/alapäähäsi lävistyksiä niin "erikoisten" lävistysten jälkeen jäljelle jäävät ainoastaan korvat/nännit. Korvalävistyksistä löytyy kyllä tietoa netistä vaikka kuinka paljon (ainakin englanniksi) ja koska korvan ruston alueen lävistykset ovat yleensä aika "vittumaisia" parantua niin lävistystä ei kannata ottaa pelkästään sillä perusteella, että joku tällä palstalla pyörivä teini ehdottaa sinulle esim. tragusta.

    Äänestä

olisi yksi osoite korvan rustoon tulevista lävistyksistä.

http://www.wormz.org/rustot.html

itelläni on tragus kummallakin puolella ja se on ihan ok lävistys mutta voi itseasiassa häiritä hammaslääkärissä, jos kokeilevat leukaluitten liikettä (itelläni oli just otettu pari päivää aikasemmin ja menin hammaslääkäriin ja eivätköhän ne just niistä traguksista painaneet:)tekeminen ei koskenut ollenkaan vasemmalle puolelle, mutta oikee tulehtui ja veti leuan lukkoon (ERITTÄIN HARVINAISTA). eli ihan mukava lävistys ja en itse ainakaan monella ole nähnyt.

sitten miulla on inner conch ja sen oon ottanu pari viikkoa sitten, joten siitä en sen enempää voi sanoa. jännä tämäkin, mutta tekeminen koski aivan älyttömän paljon. :/ ja kipu häviämässä vasta nyt.

siinä joitan esimerkkejä korviin. ja löytyyhän tuolta sivulta muitakin lävistyksiä, jos jostain innostut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mulle... kirjoitti:

Eli hirmusti tekis mieli ottaa uus lävistys. Kertokaahan mitä vaihtoehtoja ois?

näitä en haluaisi:
-kasvoihin (kieli, huuli, madonna, kulma, nenä ym..)
-genitaali :D
-napa on jo

korviin vois ottaa jotain lisää, on vaan perusläväreitä niissä.

kertokaapa kun en noista läväreistä paljoa tiedä että mitä niitä olis mahdollisia...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu