Polkupyörän nastarengas

Tietääkö kukaan mistä saiai lasten 20 tuumaiseen pyörään nastarenkaat
67784
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Lupasi tehdä 20 tuuman nastarenkaan, kun kesällä asiaa tiedustelin.

Äänestä

Olen yrittänyt etsiä useastakin paikasta. Nokia ei enää valmista sitä kokoa, 24 tuumaa on pienin nastarengas. Myöskään Biltemassa ei ole. Liekö ainoa toivo, jos jossain olisi vanhaa varastoa, sillä 2-3 vuotta sitten 20 tuumaista nastarenagasta vielä sai. Kerro mullekin jos jostain löydät.

Äänestä
  • osta pojalle sukset talveksi. Tota pirun moskaa kun on jo täällä etelässäkin. Fillari odottelemaan kevättä.

    Äänestä

  • www.pyorahuolto.com tekee 20" nastarenkaita. 280 nastaa (nojapyörämieheille) 75,- ja 140 nastaa 50,-. Leveys on 2,1" (Schwalben Jumpin Jack), joten jokaiseen lastenpyörään se ei varmaan mahdu leveyden puolesta.

    Äänestä

ainakin larun pyörästä saa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Samppa1969 kirjoitti:

Tietääkö kukaan mistä saiai lasten 20 tuumaiseen pyörään nastarenkaat

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu