Digikanavat hukassa

Onko kellään muulla ongelmia Torniossa kaapeliverkon digikanavien kanssa ? - meiltä hävisi ensin ylen kanavat näkymästä ja nyt ei näy enää muitakaan kotimaisia (mtv, subtv...). Digiboxin automaattinen kanavanhaku löytää vain kolme ilmaiskanavaa ! - onko vika Sonerassa vai meidän boxissa ???
10855
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

meillä myös ollu jo pitkään varsinkin ylen kanavien kanssa ongelmia... väliin ei näy mitkään kanavat. vähän menee hermo!!

Äänestä
  • Nokialla Myös hidas Tuote .

    Äänestä

  • merkkivikoja kerro Halpa-ha... kirjoitti:

    Nokialla Myös hidas Tuote .

    edullinen ja paras.

    Äänestä

Boxi on merkiltään Medion, ja se on pelannut tähän asti moitteetta ja päivityksetkin on tulleet kaapelista aivan ok. Ostettu pari vuotta sitten.

Äänestä

hukassa, jos lasku jäi maksamatta ennen kuun vaihdetta. 10 pv eräpäivästä TeliaSonera Finland Oy kytkee lähetyksen pois edes huomauttamatta maksamattomasta (tai edes perille tulemattomasta laskusta). Itselle kävi juuri näin kun olin kahteen otteeseen viikon matkoilla ja pistäydyin kotosalla välissä vain muutaman päivän. Vaihtaisin heti jakelijaa, jos olisi valinnan varaa.

Äänestä
  • Ei ole laskut maksamatta, koska kyse on peruskanavista (pitäisi siis näkyä ilmaiseksi) ja laskun maksaa taloyhtiö.

    Äänestä

  • seduxx kirjoitti:

    Ei ole laskut maksamatta, koska kyse on peruskanavista (pitäisi siis näkyä ilmaiseksi) ja laskun maksaa taloyhtiö.

    että taloyhtiön lasku on myöhässä? Eihän TeliaSonera erittele ilmais- ja maksullisia kanavia jakelussaan, eihän?

    Äänestä

Taitaa olla jotaki muutaki hukassa?

Äänestä

jotaki hukassa

Äänestä
  • Sinulla on. Elämä. Ystävät. Kaikki.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Seduxx kirjoitti:

Onko kellään muulla ongelmia Torniossa kaapeliverkon digikanavien kanssa ? - meiltä hävisi ensin ylen kanavat näkymästä ja nyt ei näy enää muitakaan kotimaisia (mtv, subtv...). Digiboxin automaattinen kanavanhaku löytää vain kolme ilmaiskanavaa ! - onko vika Sonerassa vai meidän boxissa ???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu