Suosittele sykemittaria

Olen harkitsemassa sykemittarin ostamista, mutta merkkejä ja malleja on tuhottomasti, enkä tiedä niistä mitään...? Mihin olisi hyvä kiinnittää huomiota sykemittaria ostaessa? Saako halvalla hyvää, vai pitääkö mittarin maksaa maltaita?
2363
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

perusmallit alkaa olla jo kohtuuhintaisia ja sopivat peruskuntoilijalla, joka haluaa seurata esim. sykettä ja kalorinkulutusta. Olen myös kuullut että Suunnon uudet perusmittarit on ihan hyviä ja ilmeisesti jopa vähän halvempia kuin Polarin. Kannattaa kysellä urheiluliikkeissä, siellä niiden pitäisi kyllä osata neuvoa!

Äänestä

Osta halpa. Jos se on huono, on hinta-laatu-suhde kohdallaan. Jos se on hyvä... Voit yllättyä vain positiivisesti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


peruskuntoilija kirjoitti:

Olen harkitsemassa sykemittarin ostamista, mutta merkkejä ja malleja on tuhottomasti, enkä tiedä niistä mitään...? Mihin olisi hyvä kiinnittää huomiota sykemittaria ostaessa? Saako halvalla hyvää, vai pitääkö mittarin maksaa maltaita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu