Tullut vain tässä huomattua.. oon reilu 20v miespuolinen. Oon hoikka ja tykkään panostaa vaatteisiin, sisustukseen ym juttuihin, ja tykkään puhua niistä. ja jostain kumman syystä mua luullaan usein homoksi. mikä siinä tekee sen? oon usein koittanut kysyä että miksi näin on luultu. Ei ymmärrä..
mies+tyylitaju=homo??
miksi?
101591
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Sua luullaan homoksi, koska suomalaisen heteromiehen kiinnostuksen kohteet ovat vain pillu, kalja ja makkara plus jääkiekko. HÖRRRRR alle 90 kg punnitaan neuvolassa ÖRÖRÖRÖRÖRÖR.
elikkä teen kuten jatkossa, näytän peukkua noille makkaraa syöville oltuksille jotka kiroaa jääkiekkoa katsellessaan sitä kun "MUIJJA" ei tuo kaljaa.
osuit asian kantaan. ite asun tälläsessä tuppukylässä jossa tämä huomataan heti. onneksi pääsee pois täältä lärvistä suurempaan maailmaan jossa on enemmän meitä metroja..lol.
metrot rules
suomalaiset perus makkara ja pillu miehet pukeutuu aika huonosti tyyliin villapaita baariin. eli jos et tunne kuuluvasi suomalaisten miesten joukkoon niin hyvä. asun italiassa ja monet miehet kayttää kauluspaitaa ja tyylikkäitä jakkuja ja ne on kiinnostuneita sivistyneistä asioista kuten taiteesta viineistä yms. suomi on vähän jäljessä mutta kohta suomalaisetkin miehet alkaa pukeutua jakkuun kun ne huomaa että naiset kinnostuu enemmän ja alkaa saada ns quality ass eli laatu takamusta naisilta, lande naisten sijaan
Oen viime vuosisadalta loppupuolen yrittänyt pitää suomenkielen vaatesanaston täsmällisenä ja jatkan taas.
Vain naiset ja transut pukeutuvat jakkuun.
Jakku tarkoittaa suomessa tarkoittaa erityisesti naisten vaatetta, jota vastaa taas miesten pikkutakki.
Kantasana toki on molemmissa sama, mutta siitä huolimatta.
ja tämä oli tärkeä tietää koska? hyvä että miehetkin yrittää pukeutua tyylikkäästi. pahempi moka on pitää villapaitaa baariin minun mielipide.
te metrot ootte kirosana. ei se oo mitään ****n metroa jos pukeutuu siististi. ittensä nyppiminen, kuoriminen, kostutus, voitelu ja kaikki muu ämmämäiset touhut sen sijaan on epäilyttävää ja saa voimaan pahoin. ja se että ollaan olevinaan niin metroa. hyi. joo, jätin ihan kiusallani kaikki isot kirjaimet käyttämättä, napatkaa joku vielä siihen kiinni.
Miksi näin? Itä-Eurooppalaisen homofobisen kulttuurin takia. Kokeile vaikka, niin huomaat, että Suomi kuuluu osittain miesten pukeutumisessa näihin entisten Neuvostoliiton maiden sakkiin! Suomi on niistä ylivoimaisesti vähiten "homofobinen", mutta varmaankin kärjessä ollaan kun verrataan läntiseen Eurooppaan!
Hyvä hyvä olet ja pysy tuollaisena!!! Mä en kestä suomalaisia ihrakasoja ällöjä tyylitajuttomia kaljamahamiehiä ja varsinkin mä vihaan yli kaiken niiden suhtautumista naisiin, että nainen on vaa antamassa niille.. pillua ja tuommassa niille kaljaa sänkyyn. Mitä järkeetä olla tommonen ku voi olla hyvännäköinen ja fiksukin... ja ihana. Mä kyllä tunnen erään homon joka on just tosi semmonen laiha, tyylikäs (joka päivä eri vaatteet) 'Kauneutta ja terveellistä elämää kaikille'... Mutta tuskinpa kaikki semmoset ovat homoja. Joku teist sano asuvansa Italiassa, no siellä on just parhaita miehiä, jotka ei pelkää tekevänsä jotain Muka liian naisellista.
Ja aika tyhmää sillee ajatella kaikesta ""ämmämaisesta" touhusta" että se on "ämmämaista", eenkä mää voi tehdä semmosta koska mä oon mies ja kaikkee. No ämmämaista se on just siks koska suurin osa miehistä ei harrasta sellasta.
Mä olen sit ite naispuolinen henkilö, alle 20 v, ottakaa se huomioon. En kyl o mikää tavallinen tyypillinen nainen, hehe :), ja oon kauhee homo- ja androgyyni-fani että että.. mua ei varmaan kannata kuunnella
joo siis on just perus suomalaista aatella just näin kaikista miehistä jotka pukeutuu hyvin, mutta ONNEKSI se on yleensä eniten vaan miesten näkökanta. kyllä naiset todellakin arvostaa enemmän sata kertaa miestä joka pukeutuu hyvin. jatka vaan samaan malliin pukeutumista ja toivotaan että muutki miehet tajuais ottaa susta mallia ja oppia pukeutumaan, on kauheeta kattoa täälä suomalaisia junttipukeutuneita miehiä. toista on muissa euroopan maissa.