Hei te jotka tiedätte sen,että sattuuko ylähuulen yläpuolelle(mikä sen nimi nyt olikaan?)
laitettava lävistys paljon kertookapa se!Tiedän,että se on aina yksilökohtaista,mutta ahdonkin tietää asiasta noin yleisesti ottaen.Paraneeko kyseinen läväri muuten hyvin?Pystyykö samana päivänä syömäänkin normaalisti?
Kaunis kiitos ja niiaus jo etukäteisesti niille,jotka auliisti vastaavat!
laitettava lävistys paljon kertookapa se!Tiedän,että se on aina yksilökohtaista,mutta ahdonkin tietää asiasta noin yleisesti ottaen.Paraneeko kyseinen läväri muuten hyvin?Pystyykö samana päivänä syömäänkin normaalisti?
Kaunis kiitos ja niiaus jo etukäteisesti niille,jotka auliisti vastaavat!
Vastaukset 14
Vanhimmat
tuo kyseinen lävistys tunnetaan nimellä medusa, jotkut kutsuu sitä myös madonnaksi. Omalla kohdalla se sattui aika paljon, paranemiseen meni noin viikko ja huuli oli turvoksissa noin yli viikon, ruokaa voi syödä ihan normaalisti kunhan pitää korun puhtaana.
Kiitos kun vaivauduit vastaamaan :)
Arvelinkin että mahtaa kirpaista,vaikka olenkin jo ehtinyt karaistua melko hyvin kivun suhteen.
Koitan tosiaankin huolehtia hygienia osuudesta parhaani mukaan!Viimeksi,kun otin alahuuleen korun nousi kuume ja tuntui siltä,kuin minulla olisi ollut niskatuki kaulassani rauhasturvotukseni takia...Kiitos paljon!Oletko muuten ollut tyytyväinen?
Se koru meni jo laitossa vinoon, nutta se alkoi kasvaa entistä enemmän vinoon, joten otin sen pois, mutta eiköhän se joskus tuu vielä takaisin..
No nyt se lävistys pistettiin eikä sattunu yhtään. Pari kyyneltä silmistä tirahti. Heh luulin aluks että oot nainen, joka kirjotteli.. haluatko laittaa mulle sähköpostiosoitteeen???
Siis hä ???
anna sähköposti osoitteesi
Ehkäpä en kumminkaan...saat sitten jotain toista kautta jos sen tosissaan haluut...
mitäpä tässä on hävittävää... [email protected]
Juu kiitos again luottamuksen jakamisesta eli sähköpostisistasi!Kuulostit vaan siltä,kuin se olisi ollut jotenkin häviöllistä sinulle.
Ja onko se jotenkin väliksi siulle ? Ehkä kaikki ei tykkää laittaa yleisesti jakoon sähköpostiaan.
En mä sillä!
Ajattelinkin,että onhan tuo sähköpostiosoitteesi
nyt kaikkien nähtävillä!Profiilisi perusteella kuulostat ja vaikutat kyllä mielekkäältä ja se oli syyni kirjoittamaiseeni :D
Mistäs päin herra on kotoisin,jos saa udella?
Tämmöisestä pikkupaikasta nimeltä Outokumpu. Ja jos vielä lisää pistetään, niin opiskelen Radio alaa. Ja tuosta sähköpostista, mie sillä aluks karsastin sen laittoa, ku miulla on 3 eri postia, ja inhoon sitä jos niihin alkaa tulla roskapostia, Suomi24 postiosotteen käytön lopetin vallan ku sinne alko flodaan aika hitosti roskapostia..
Ymmärretään kyllä!Totta puhut kyllä vain!
Kiva,kun valotit hieman lisää kokonaiskuvaasi minullekin :D
Outokumpu,eihän siinä varmasti itietäisin idyllinen paikka,kun vaan tietäisin missä se on.
Näin huono suomi tuntemus minulla näemmä,.,no ei nyt vaan!Kyllä sitä on tullut käytyä monessakin kolkassa.
Eli pohjois-karjalassa on tämä paikka, onneksi tarvii täällä kärsiä enää päälle puoli vuotta, sit on koulut loppu...Mutta lopetan tähän tän kertomisen =) jos nyt enemmän kiinnostaa niin tuo miun sähköpostiosote on nyt saatavilla niin sinne sit kyselyä.