elikkä jos olisitten isä. lapsi lähes murkkuikäinen. saaneet tapella tapaamisoikeudesta. tykkäisitte tietysti kovasti lapsestanne.
olisitte tapailleet minua reilun puoli vuotta, ei hirmu tiiviisti. mitä pitäisitte isänpäiväonnitteluista minun taholtani? ja millaisista?
aion onnitella kyllä ja tiedän miten ja mikä tulee olemaan reaktio, mutta mielipiteitä!
olisitte tapailleet minua reilun puoli vuotta, ei hirmu tiiviisti. mitä pitäisitte isänpäiväonnitteluista minun taholtani? ja millaisista?
aion onnitella kyllä ja tiedän miten ja mikä tulee olemaan reaktio, mutta mielipiteitä!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Miten voit kirjoittaa noin epäselvästi?
Rivien välistä sain pääteltyä, että olet isän uusi hoito, etkä hänen lapsensa äiti? Etkä ilmeisesti (toivottavasti?) kenenkään äiti.
Isänpäivänä lapset muistavat isäänsä. PISTE. Minä, aikuinen nainen, muistan omaa isääni menemällä tapaamaan häntä ja viemällä pienen lahjan. Mieheni lapset muistavat häntä.
yksi kitkerän katkera akka =D...
hoito, mutta kovin hyvänä on pitänyt. eikä äiti lapselleen isää ole tahtonut, ikävää.
onnittelen kyllä muitakin isiä...mielestäni kirjoituksesi oli kovin...hmmm...jyrkkä
minä isänä en tajua tuota että miksei sais onnitella
meillä se menee niin että kyllä se lapsen tekemä kortti ja pieni lahja merkitsee ja lämmittää mieltä,
mutta kyllä niitä "onnitteluja" tulee muualtakin... =)... kaikki muu on vaan entisten katkeruutta ja reviirinmerkitää =D
Ei isät saa koskaan liikaa onnentoivotuksia. Onnittelenhan minäki kaveriani jolla on nyt kolme vuotias poika. :D
Kyllähän se ekan kerran vähän hämmästyy, mut kun asiaa selittää vähän niin kyllä se ymmärtää... :D