yhdessä oltu7vuotta ja lapsikin on.minua on ruvennut vaan yksinkertasesti ottamaan päähän kun näänkin minun mieheni kun se tulee töistä.ja syystä että ensimmäisenä kun vapaille pääsee niin kittaa 8 tölkkiä kaljaa nukahtaa kuorsaa.nytkään en ole nukkunut sen vieressä ollenkaan.en siedä ainasta kaljan hajua sängyssä ja maha sillä vaan kasvaa kasvamistaan.se kysy mistä johtuu niin sanoin että kalja on sille tärkeempää kuin minä nuori nainen.ja sanoin myös että ootpa romanttinen,niin se tokas että en haluakaan olla.no se siitä sitten enpä tollaselle viitti edes kynttilä illallista järjestää.mihinkään se ei lähe mun kanssa huutaa vaan kun pyydän vaikka baariin pitkästä aikaa.eli se itte vetää ittesä turvan täyteen ja ei lähe koskaan mihinkään ei edes kirpputoreille.sanoo vaan että siis hän on ollut menossa töissä.ja sit se ei ees halua enää viettää mun kans kahestaan aikaa vaikka lapsi vie meidän ajan kokonaan nykyään niin ei.mä kaipaisin romantikkaa mut ei sitä tollasen"sian"kanssa enää tunnu olevan.pakpstakin tulee joskus mieleen että oisko ihanaa seurustella jonkun kanssa.eikä asua ollenkaan.mies ei kuuntele minun tunteita,j´se huutaa jos vaikka sanon että me ei koskaan keretä yhdessä oleen niin rupee vittuileen että noi on taas niitä naisten ihme juttuja millonka se sit onkaan hyvä.eli ei siis suostu kuunteleen miltä minusta tuntuu.jatkaa vaan kaljotteluaan.mitä tekisin?kiitos hirveesti,joka jaksoi lukea ja vastata.
mies ei ymmärrä tunteitani
haliveenia
51475
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Moikka!!!
Toi on aika tavalla tutun kuulosta...
Mulla oli joskus melkein samanlainen tilanne..
Eli, mieheni ei ollut töissä, mutta joka kerta kun viikonloppu rupesi lähestymään se alkoi..
Kaljaa...kaljaa..kaljaa...
Sitten baariin ja joskus yöllä soitettiin vihasena kotiin ja pyydettiin tulemaan hakee..
Minä itse odotin esikoistamme, joten en siis pystynyt juomaan ollenkaan, eikä savuiset baarit kiinnostanut..Kaiken huipuksi niillä reissuilla yleensä oli sieviä toisia naisia, joittenkans oli paljon kivempaa ku munkans..Minä yxin kotona raskaana,,voi voi...
No jaksoin kuitenkin sitä ainaista yö juoksemista hae sieltä, tee sitä tee tätä...etc..
Oli v****mainen tunne herätä aamulla haisevan ukon vierestä..
Mutta jotenkin vaan jaxoin,siis tän kaiken..
No lapsi synty, kuukauden se jaksoi olla juomatta, mut sitten se taas alkoi..
No meni jonkin aikaa huomasin,että nyt en jaksakaan enään..tuntui kun kotona olisi ollut enemmänkin lapsia, joita pitäisi vahtia ja ymmärtää..
Yhtenä päivänä mä sanoin sille sit vaan, että nyt oikeesti sai riittää..Joko lopetat tai lähdet lopullisesti..Se rupes huutaa, että aina mä kitisen joka jutusta..
Minä pidin vaan pintani, en antanut periksi koska olin itse päätökseni tehnyt..Joten ihme ja kumma, mies lopetti juomisen nyt ollaan oltu meillä juomatta n. puoli vuotta..
Kokeile sinäkin jos rupee tuntumaan siltä, ettei toi ole enään elämää...
Voimia sulle, minkä päätöksen sitten ikinä teetkin!!
Sun ei ole mikään pakko seurustella moisen sian kanssa. Annat ukolle kenkää, niin olo helpottuu huomattavasti. Mies on tottunut siihen, että sä pysyt kuvioissa mukana vaikka hän tekisi mitä. Sun pitäisi vaan tehdä se suhteen lopettamis päätös ja pysyä sanojesi takana. Uhakailet miestä tyyliin "jos sä et läihiviikkoina/kuukausina ala muuttumaan, niin mä jätän sut satavarmasti"
sikaa huolinut, en nimittäin usko, että ko, henkilö on täysin erilainen nyt kuin teidän seurusteluaikana. Ettei vain lapsi ollut tulossa ja sen takia mentiin yhteen.
Tuossa tilanteessa jos olisin, niin pakkaisin kapsäkkini tuota pikaa, en viitsisi sellaisen sian kanssa edes keskustella, antaisin hänen keskustella vain niitten kaljapullojen kanssa, mutta miksi ihmeessä löit pääsi seinään ja otit hänet???????
Vastaisin, että jos mies rakastaa ei hän tälläistä tee. Joten analyysi menee, että hän ei enää sinia arvosta syystä tai toisesta. Se taas jää teidän arveluksi johtuuko se sinusta vai miehestä. Muistakaa myös,lahtaajat,että miehelläkin on oikeus olla onnellinen.
eroo ja nopee!
t: pu-pu