Paljon puhutaan siitä, kuinka miehen on aina tehtävä se ensimmäinen aloite ja valitetaan, siitä kun nainen ei siihen uskaltaudu. Mutta entäpä sitten kun nainen tekeekin sen aloitteen, ja antaa itsestään vahvan ja itsevarman kuvan. Se pelottaa miehet pois. Onko kuitenkin niin, että mies haluaa itse olla se aloitteen tekijä? Miksi itsevarmaa ja ns. vahvaa ihmistä (naista) on niin vaikea lähestyä?
lähestymisen vaikeus
sohvi
4685
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Oletko sä sitten pelottanut niitä miehiä kasapäin pois? Mulle riittää että nainen tulee juttelemaan ja on aidosti kiinnostunut juttelemaan ja tutustumaan.
No en nyt kasapäin todellakaan… Alkuun ei mitään ongelmaa, jutellaan ja sen jälkeen miehet jotenkin vaan säikähtää mua. Pitää löytää ehkä sellainen vahva ihminen joka kestää yhtä vahvan ihmisen. Ehkä mä olen tavannut vain liian hiljaisia/rauhallisia miehiä, jotka säikähtää liian itsevarmaa naista, ja pelkäävät etteivät saa omaa tilaa ollenkaan. Tai sitten syyt on ihan toiset kuin kuvittelen.
Säikähtämisellähän sitä pitää heti selittää. :)
Ehkäpä ne miehet keskustelujen jälkeen läksivät, koska eivät ole kiinnostuneita? Vai iskeekö kauhu yllättäen kasvoille ja ovi käy ennen kuin silmää ehtii räpäyttää? ;p
Voisitko ehkä toistaa jonkin asian tuossa "säikähtämiskohdassa", kuten että seksin asteella sinä olet Se Domina... ;)
Kuitenkin nuo miehet jotka toivovat naisenkin aloitteellisuutta ovat sitä sakkia jotka eivät itse sitä uskalla tehdä, allekirjoittanut mukaan lukien :)
Eiköhän sitä mies kuitenkin toivo et hän olisi se joka hommat alulle laittaa mut kuitenkin nainen voi siinä myös vähän varmasti avustaakkin. Ei mitään suoraa lähestymistä naisen taholta vaan jotain pientä vinkkiä et jehuu täällä ollaan, tuleppa poikkeen ;)