ihmisellä tietoa siitä, miksi Helsingissä esim, 70 % avioliitoista kariutuu ja tulevaisuudessa
luku voi olla tosi hurja, koska se on tosi kamala jo nykyisinkin. Kohta ei ole muita kuin avioerolapsia.
Kenen on syy?
Miksi kannattaa mennä naimisiin ja kohta jaella kippoja ja kuppeja kahtia?
Jos on hurjat lainat, niin siinä on sitten jo enemmän pähkinää purtavaksi, vallankin jos asuntojen hinnat tulevat laskemaan, koska ne ovat nykyisin ihan taivaissa.
Miksi niitä onnettomia. isäänsä kaipaavia lapsia pitää buukata tähän maailmaan?
Jos miehet tekevät lakon, niin naiset ruiskauttelevat vieraiden miesten spermaa itteensä ja taas on uusi isätön lapsukainen kärsimässä tässä pahassa maailmassa, jossa kohta merien kalat ja nisäkkäät kuolevat ja merenpinta nousee monta metriä, siinä vielä lohduttavaa
tietoa tulevaisuudesta niille pienille raukoille.
luku voi olla tosi hurja, koska se on tosi kamala jo nykyisinkin. Kohta ei ole muita kuin avioerolapsia.
Kenen on syy?
Miksi kannattaa mennä naimisiin ja kohta jaella kippoja ja kuppeja kahtia?
Jos on hurjat lainat, niin siinä on sitten jo enemmän pähkinää purtavaksi, vallankin jos asuntojen hinnat tulevat laskemaan, koska ne ovat nykyisin ihan taivaissa.
Miksi niitä onnettomia. isäänsä kaipaavia lapsia pitää buukata tähän maailmaan?
Jos miehet tekevät lakon, niin naiset ruiskauttelevat vieraiden miesten spermaa itteensä ja taas on uusi isätön lapsukainen kärsimässä tässä pahassa maailmassa, jossa kohta merien kalat ja nisäkkäät kuolevat ja merenpinta nousee monta metriä, siinä vielä lohduttavaa
tietoa tulevaisuudesta niille pienille raukoille.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Hei, nyt sinä olet sitten tällä palstalla kertomassa juttujasi.
Kirjoita hyvä ihminen. Kirjoita niin paljon kuin sielu sietää. Jonain päivänä asiat ovat taas hyvin, eikä tarvitse niin paljon kirjoittaa.
Asiani ovat oikein hyvin. Teidän on huonosti, koska olette avioeroihmisiä tai sinkkuja tai ties mitä. Minulla on 36-vuotta kestänyt avioliitto takana ja jatkuu aina vain parempana.
Teillä on paha olla. mutta jos jotain selventävää teille sanoo, niin ei ne teidän aivonystyrät pysty ottamaan vastaan yhtään mitään.
Jotain tässä maailmassa on täysin pielessä
Lapsia buukataan ja melkein heti erotaan.
Todella suren teidän lastenne kohtaloa, sillä he ovat täysin syyttömiä.
Te revitte heitä isän.
Olet siis vielä hengissä? Alzi taas nostaa päätään?
Mitä niille maisterin retale pojillesi kuuluu? Ai niin, ne oli niin itsekkäitä etteivät ota Sinuun juurikaan yhteyksiä. Kummia tyyppejä kun eivät osaa pitää omaa äitiään kaukana tietokoneesta, eivätkä seuraile yhtään kirjoitteluasi. Tietäsivät henkisen pahan olosi, ja kärsimyksesi.
AI NIIN, he kieltäisivät sinulta tietokoneen, jos tietäisivät mitä soopaa täällä suollat.
Mahtaneehan miehesi Sinut jo jättänyt kun nytkin täällä netissä yksinäsi istut? Ja taas purat pahaa oloasi. Sinut sitten erotttaa vaikka pimeässä. Tekstisi on kuin kynnellä vetäisi liitutauluun...
Yhtä sujuvaa. Ja letkeätä. Ainoastaan levy on jäänyt vähän päälle kun Sinulla ei aihe koskaan vaihdu.........
Minulla on oikein hyvä henkinen ja emotionaalinen olotila, suorastaan erinomainen.
Minä tietääkseni omistan oman tietokoneeni ja suollan sieltä juuri sitä mitä haluan, mutta itse voit hommata bannin itsellesi, olet sen verran tylsä. Poikani ovat tosi fiksuja, että se retale-sana sopii sinun kakaroillesi. Tai itsellesi.
Taidat olla juuri eläkkeelle jäänyt kun on noin paljon aikaa kirjotella? Muuta tekemistä ei sitten ilmeisesti ole..?
Joku tossa nyt mättää, ku joka asiaan pitää kommentoida samalla kitkerän käryisellä tavalla... Provosoida. Suurin hupisi?
Jos sulla oikeesti olis kaikki niin hyvin kuin sanot, et kirjottelis täälä noin paljon ja tuohon sävyyn.
Oletko kateellinen niille joilla menee avioliitossaan hyvin? Oli se kestänyt sitten vähemmän tai enemmän aikaa..
hetken kuluttua minulle aamiaisen sänkyyn ja kysyy haluanko ottaa lehden heti vai haluanko kenties kirjoitella.
Minulla kato on maailman paras aviomies ja pojat.
Olen niin onnellinen ollut ja olen, että vain unennäössä voit kuvitella jotain sellaista.
Päättynyt liitto on aina surkea, mitään onnea si siinä ole. Se on särkynyt malja.
Kirjoittelen päivän aikana hyvin paljon muutakin, mutta nyt on tietty tauko tietyn sýyn takia, joka on yksityisasiani.
Pysy sinä mato vaan siellä maan mullassa.
No, jos sinulle hyvä aviomies tarkoittaa miestä joka tuo aamiaisen sänkyyn, niin sehän on sinun ongelmasi sitten (jos on ongelma).
Hyvin onnelliselta vaikutatkin. :D
Onnellisten ihmisten ei YLEENSÄ tarvitse onnestaan toitotella.
Ja jotkut ihmiset ei sitten vain näe totutta. Tai ehkä näkevät mutta eivät halua uskoa sitä.
Kuinka monen luulet uskovan kaiken mitä täälä kirjoittelet? Minä ite uskon hyvin pienen osan siitä.
Juu, minä pysyn täälä maan kamaralla, en lentele haavepilvien päällä. :) Onnellisena jalat maassa, maailman parhaan aviomiehen kanssa. :)
on viimeisen päälle faktaa, koska en ole koskaan valehdellut. Jos asiani ovat liian hyvin teidän mielestänne, minun mielestäni ne ovat normaalit, myönnän kyllä, että monella on paljon huonommin,
mutta jos se teitä niin kahdehdittaa, niin en voi asialle mitään, kaikki on faktaa, voin sen sanoa kaksi sormea Raamatun välissä. Koska en valehtele, edes pienimmässäkään määrässä.
Minä pikemminkin luulen, että sinä olet sinkku ja
mielit naimisiin tai avioero on ovellasi tai olet harkinnut sitä tai miehesi, kun ei viitsi katsella niin laiskaa naista, joka ei viitsi tehdä työtä, ei opiskella, ei hankkia lapsia, siis jos ei itse saa, voi kehitysmaista adoptoida muutaman.
Siis ihmettelen, että joku mies katselisi tuollaista naista, joka ei tee mitään.
Haaveilee turhia eikä jalat pysy maassa edes yksinkertaisimmassakaan asiassa.
Omat puheeni ovat aina siis aina faktaa.
Sanoin sen Jumalan edessä, jos et usko, on se oma syntisi.
Jos teidän elämänne on niin huonoa, niin en voi asioille mitään näillä haukkumapalstoilla, mutta näistä tulee erittäin paljon aineistoa tulevaan
tiettyjä asioita käsittelevään produktioon.
Ei haittaa mitä minusta luulet.
Minä en usko mitä itsestäsi kerrot, koska rivien välistä voi tulkita ihan muuta. Sen voi vielä uskoa että on pojat ja mies ja rahaa mutta kaikki muu. Mutta tuskinpa se sinun onneasi häiritsee vaikken uskokaan. :D
Laadukaspa tulee sinun projektistasi. Muistithan lisätä omat viestisi suorina lainauksina sinne?
Äläkä pilkkaa Jumalaa. Jumala tietää sinun valheesi. Jumala tietää sinun paikkasi.
Raamatun mukaan ihmisen tulee opiskella, ja tehdä työtä. Mitäs siihen sanot? Yritä edes mennä johonkin koulutukseen, että pääset siivoojaksi.
Sinun piruilijan ei kannata puhua Jumalasta yhtään mitään, ei Jumala ole sinun sairaiden mielleyhtymiesi välikappale, jota käytetään kuin toista ihmistä pelinappulana.
Älä sekoile enempää, tarvitset kunnon hoitoa.