Onko Technicolor Suomen kaikkien aikojen huonoin bändi?

Jimi Pääkallo huonoin laulaja ikinä.. En tunne erityistä vihaa näitä tyypejä kohtaan mutta vitsi ku tekevät niin ala-arvoista musiikkia et ihmetyttää vaan..
8809
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Joo, aikamoista kuraa. Samaa kastia kuin muutkin "rock"bändit kuten Negative ja Lovex.

Äänestä
  • Kyseinen äijä osaa laulaa. Kuuntele tarkemmin; Pehmeä, melodinen tunnistettava saundi. Biisit ovat suht peruskauraa kyllä, mutta ei huonoja. Mitä Negativeen ja Lovexiin tulee, kummassakin bändissä on taitavia soittajia. Jos itse genre ei miellytä ei sitä pidä huonoksi haukkuja sen takia.. Nimittäin huonoja sanan varsinaisessa merkityksessä eivät ole PISTE

    Joo ja olen teini-iän ylittänyt jo..

    Äänestä

  • 5 vuotta tämän kommentin jälkeen Negative on parantunut mun mielestä huimasti. En itse levyä ostaisi, mutta alkaa olemaan jo ihan oikean bändin kuuloista.
    Technicolouri ei onneksi enää kai ole olemassakaan. Eikse Jimi Pk sillon uhonnut että stadionrokkia soittavat, mutta ura tyssäsi siihen kun ei löytyny tarpeeksi kämäisiä stadioneita.

    Äänestä

Surkea.

Äänestä

Pääkallon bändi on/oli kyllä Technicolour.

Äänestä

Kyllä disco yhtye kilpailee samasta tittelistä. Aina kun tulee radiosta, niin tekee mieli ampua kuula kalloon...

Äänestä

Mitä vikaa Lovexissa on? Perustelut olisi kivoja.

Ja ei, en ole teini-ikäinen, sen olen ohittanut jo. No, verrantaan Lovexin kahteen ekaan levyyn Divine Insanity ja Pretender or Surrender nykyiseen albumiin Watch Out!, niin huomataan, että pojat ovat kehittyneet hyvin. Varsinkin laulaja Theon.

Myönnän, että osa edellisistä biiseistä kahdesta levystä, oli karseaa kuunneltavaa. Verrataanpa nykyiseen Watch Out! -levyyn, sitä on hyvä kuunnella, vaikka Theon lausuukin sanoja omalla tyylillään. Jotenkin, että edellisen sanan viimeinen kirjain ja seuraavan sanan ensimmäinen, yhdessä.
Esim. sanat Marble Walls. Theon lausuu tuon e:n ja w:n yhdessä.

Voiko Lovexia nykyään sanoa rock-yhtyeeksi?

Äänestä

kyllähän se Tyrävyö oli kanssa yksi Suomen huonoimmista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


on ja ylivoimaisesti. kirjoitti:

Jimi Pääkallo huonoin laulaja ikinä.. En tunne erityistä vihaa näitä tyypejä kohtaan mutta vitsi ku tekevät niin ala-arvoista musiikkia et ihmetyttää vaan..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu