verenluovutus

luovutin tänään verta ja unohdin kysyä pitääkö pitää välipäiviä salissa käyntiin että voi palautua verentaso normaalille tasolle.
1278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Verenluovutuksen kanssa samana päivänä ei pidä harrastaa rankkaa liikuntaa, mutta seuraavana päivänä voi harrastaa jo normaalisti, kun punasolupitoisuus on palautunut ennalleen. Eli hyvin voit jo mennä salille!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ja salilla käynti kirjoitti:

luovutin tänään verta ja unohdin kysyä pitääkö pitää välipäiviä salissa käyntiin että voi palautua verentaso normaalille tasolle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu