pienen pesäkolon, jossa asustelet. Ootkohan itsekään siitä tietoinen :)
Teit mun sydämeen
misterymind
62663
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Olipa kauniisti ja ihanasti sanottu. Toivottavasti kohteesi tietää tämän. Olen itse juuri vanhemmilla päivilläni oppinut, ettei sanoja pidä säästellä sen henkilön kohdalla jota rakastaa.
t
...niisk.... :(
Lyhyt runosi on yksi parhaimmista lukemistani pitkään aikaan.
Tästä syystä lainasin sen alkupäätä ja lähetin sen rakastamalleni mutta niin varatulle Naiselle. Hän vastasi käpertyvänsä tekemäänsä koloon.
Kaikille itseni kaltaisille ujoille miehille antaisin neuvon: kertokaa tunteistanne, ennen kuin on lian myöhän.
t
en olisi arvannut sitä...se putkahti vain äkkiä ajatuksiini. Olen varattu ja ihastunut toiseen, ja kai se tarvitsee väylän purkautua...niin,tunteista on hyvä kertoa, ettei ne pakkaannnu
Kaunis sananmuoto ja voi kun olisi minulle...
tietoinen;) L