Onko kukaan käyttänyt sykemittaria avannossa käydessään? Tai ennen kaikkea voiko sellasta käyttää tai siis kestääkö sykemittari sellasen?
Aattelin vaan että olis kiva tietä mitä syke on avannossa käydessä... : )
Sykemittari
4
1487
Vastaukset
- Timba....
Hyvä idea. Täytyy kokeilla. Mutta täytyy myös aloittaa harrastuskin. Jos vaan tarkenee :)
- Ponsku
Sinne vaan. Tänäänkin olin taas avannossa ja aivan älyttömän hyvä olo on nyt. Odotan että pääsen nukkuun ja saan hyvät yöunet...
- Nimetön
Tuskinpa se jäähän napsahtaa. Tai ainakin syke menee nollaan ennen sitä.
- jo 20 vuotta avannossa uinut
Olen ihan uteliaisuuttani kokeillut hiihtolenkin jälkeen, mitä syke avannossa on? Mennessä se oli 80-90 , sitten pomppasi 120-130 hakkaamaan. Olen vedessä kuitenkin vähintään sen minuutin, sykekin rauhottui sadan pintaan tai sen alle. Totta, kun puhutaan, ettei avannossa käynti ole sydänvikaiselle hyväksi.
Mittari kyllä kestää, kestäähän se tavallisessa uinnissakin. Nautitaan talven iloista, vaikka eihän tuo ole nyt avantouintia vaan viileävesiuintia!!! Tuntuu aina kylläkin yhtä hyvältä pitkän hikilenkin tai raskaan työpäivän jälkeen ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-196075Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite895702Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin993699- 1263692
- 1261454
- 571387
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1301302- 381109
- 451093
- 271077