Onko isoo merkitystä käyttääkö after shavea vai balsamia? Onko noilla vaan se ero et balsami on koostumukseltaan erilaista?
Vastaukset 5
- hyper man
Parranajon jälkeen parasta on hyvä kosteusvoide, esim Shiseido Men´in joku tuote, Total Revitalizer tai Emulsion. Ja sitten tuoksua erikseen, partavedet on olleet jo aikoja sitten OUT ja myös balsamit alkavat sitä olla. Tuloksena, paremmin voiva iho ja hyvä tuoksu (kaulalla, ranteissa,jne) kääntää päät ja kaataa kenet tahansa.
- on monipuolisempi
Apteekissa myytävää Vichy Homme partabalsamia voi käyttää myös koko kasvoilla kosteusvoiteen tapaan.
- N33
Parta balsami hoitaa, suojaa, kosteuttaa ihoa ja antaa lisäksi hyvän tuoksun :) toimii vähän niiku miehen kosteusvoiteen! Jos sinulla on herkkä iho varsinkin parran jälkeen tai olet allerginen tuoksuille voit käyttää Aloe linjan 80% geeliä ihollasi.
Oriflamelta löytyy eri tuoksuisia parta balsameita ja tuo Aloe geeli lisäksi miehille on olemassa ihan ikioma ihonhoito linja, missä puhdistus, kuorinta, kosteusvoide, partavaahto ja partabalsami :) nykyajan trendi tietoinen mies hoitaa myöskin ihoaan - eikös juu? - m29
N33 kirjoitti:
Parta balsami hoitaa, suojaa, kosteuttaa ihoa ja antaa lisäksi hyvän tuoksun :) toimii vähän niiku miehen kosteusvoiteen! Jos sinulla on herkkä iho varsinkin parran jälkeen tai olet allerginen tuoksuille voit käyttää Aloe linjan 80% geeliä ihollasi.
Oriflamelta löytyy eri tuoksuisia parta balsameita ja tuo Aloe geeli lisäksi miehille on olemassa ihan ikioma ihonhoito linja, missä puhdistus, kuorinta, kosteusvoide, partavaahto ja partabalsami :) nykyajan trendi tietoinen mies hoitaa myöskin ihoaan - eikös juu?Tuo aloe 80% geeli alkoi kiinnostaa, mutta mistä sitä saisi ostettua? Netistä ei viitsi tilata eikä lähetellä oriflamelle mitään puh.numeroita ja yhteystietoja lähimmän myyjän selvillesaamiseksi.
- Karjalainen karvarinta
Mie oon semmonen niveamies ja muutenkin balsami on hellempi. Mie lätrrään sillä koko naaman, koska on niin hyvä kosteuttaja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 591180
Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust571098Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍1141032Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,7950- 96920
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.5765Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista27721Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it192666- 71649
- 73627