joko ne on auki ne "toivon rinteet" ?
siellä jypyrällä, joko hissit käy kuumana ?
siellä jypyrällä, joko hissit käy kuumana ?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Hissit pyörii jonkin aikaa sitte myymmä ne pois.
tämä on rahoittajan virallinen mielipidekysely enontekiölöisille.
mitä mieltä olette " toivon rinteistä".
Eikö tätä ole odotettu pitkään ja toivottu ja tältä projektilta odotetaan paljon?
Eikö nimeksi sopisikin hyvin Toivon taikka niinku täällä sanotaan "topin rinteet"
Ihmettelen miksi ne rinteet on yleensä tehty?? Takuulla ne ei tuo laskettelijoita, laskettelijat menee ihan muualle eikä "lasten" rinteisiin.
Toisaalta turistien lapsiakaan tuskin saadaan tuohon rinteeseen, nauravat... Kaikkea saa yrittää, mutta tuo hanke on ihan tuhoon tuomittu ja nyt on luonto raiskattu, raivattu rinteet, laitettu rahaa taivaan tuuliin. Eikö Hetassa oikeasti ole muuta kehittämisen arvoista? Luulisi olevan jos tahtoa ja AMMATTITAITOA löytyy.
Tässä hankkeessa sitä Ammattitaitoa ja Tahtoa on todenteolla.Kaikki joukolla mäkeä laskemaan...
ei joukolla...ei perse kestä.
ja tännään on muuten jyppyrähovissa(me täällä sanotaan kyllä "jyppis") elävää musiikkia. kaikki etelärinteen kuumimpaan diskoon joraan.
joo, tehdään remontti siihen lasten laskettelurinteen vieressä olevaan vanhaan kapakkaan, ja hankitaan viinat niin johan sielä jorataan päivät yöt!
Talven päälle se Peurankuoppa kuppila avataan.
Onpa lysti lasketella jyppyrällä , hissi vie ylös vai oliko lynxsi ja painovoima alas . Mahtavaa
Kylläpä oli se Jyppyrä hyvässä kunnossa viikonloppuna ja samoin ladut! Voi ihme ja muka matkailu kunta!! Ei voi olla totta. Tulkaa joku ja opettakkaa miten hommat toimii nyt ei toimi edes huonosti.Lunta tulvillaan niinpä niin .
onko yhtään laskettelijaa käyny laskemassa
Leganda kertoo että joku ois kerran käynyt... mutta voi olla legenda vain....
kuin valot yötäpäivää
Kyllä on hienoa että kunnassa uskaletaan kehitellä uusia hankkeita,kaikki tukevat toisiaan siitä se kehityy suurempi potti josta on hyötyä koko kunnan matkailuelinkeinolle.