kun vanha pariskunta kävelee kylillä sauvojen kanssa samanlaiset tuulipuvut päällä.
NOLOINTA IKINÄ
11
3170
Vastaukset
- höpö sulle.
Minusta se on hellyyttävää. Heillä on sentään yhteinen harrastus, mitä ei monillakaan pariskunnilla ole.
Onko sinulla puolisosi kanssa samanlainen yhteenkuuluvuuden tunne? Mitä kuvittelisit 30 vuoden päästä?
Onhan se hupaisan näköistä, että pukeudutaan samalla tavalla, mutta liikunna ilo kai se on pääasia. Korjatkaa joku jos olen väärässä.:)
Antakaa kaikkien kukkasten kukkia. Myös vanhojen. - SE vanha
Vähissäpä on nuoren ihmisen eväät, jos vanhojen ihmisten samanlaiset tuulipuvut on nolointa ikinä. Minä tunnen myötähäpeää puolestasi, että olet edes viitsinyt moisesta asiasta tänne kirjoittaa. No, kaikille ei anneta kauhalla...
- kdlöalalffla
että vanha sauvakävelijä pahoinpideltiin.
- sauvakäsi
Onhan se noloa, kun joillakin on ns. KANTTIA. Joillakin sitä taas ei ole. Suunsoitto ei sitä edellytä.
- poulujukki
mielestäni noloa on olla samat likaset vaatteet päällä vuodesta toiseen ja tuhlata elämänsä päihteisiin.
- lololool
Miten huumeet liittyy sauvaklävelyyn?
No kyllä muakin vähän ne epäilyttää...
- on..
huudella jostain lukemiaan ja kuulemiaan klisheitä ja kommentteja ja heittää niitä sitten tänne palstoille nimettömänä. Pinnallista ja ääliömäistä, ei voi muuta sanoa.
- ...se
Aika hölmöltä näyttää mut nolompaa minusta on kun sauvotaan menemään jos minkäkinlaisella tyylillä jossa ei ole oikeasta tekniikasta tietookaan. Jotkut visiin kuvittelee että kun vaan on sauvat kädessä niin kunto kasvaa.
- sohvaperunako
Jos ne sauvat saa liikkeelle sohvanpohjalta niin sama kai tuo vaikka olisivat hanurissa poikittain. Pääasia että liikkeellä pysytään!
- .juu
sohvaperunako kirjoitti:
Jos ne sauvat saa liikkeelle sohvanpohjalta niin sama kai tuo vaikka olisivat hanurissa poikittain. Pääasia että liikkeellä pysytään!
Liikkeelle liikkeelle...no tottakai se on pääasia että ahteri saadaan edes sinne lenkille mutta samalla vois sitten käyttääkin niitä sauvoja kun ne on mukaansa hiissannut.
- se on
ajattele nyt: vanhukset ovat lähteneet
yhdessä lenkille ja rakkaus kukoistaa.
Ihanan suloista.
Ettet olisi kade ????
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1716429Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto775322Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143715Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1223355Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1762690Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat742325Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12078Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val311651Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191576- 981326