Hei kaikki kakkoset

Miltä teistä kakkosilta tuntuu rakastella ukkomiehen kanssa?
Rakastutteko ukkomieheen rakastelun jälkeen?
Onko ikävä miestä, itkettekö paljon?
Kertokaa?
Minäkin olen ajatellut että kokeilen 13 vuoden jälkeen ukkomiestä.
4734
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Yleensä se menee niin, että ollaan rakastuttu tähän ukkomieheen jo ennen panoa. Kännisekoilut on jotain muuta.
Tämä ukkomies on kertonut juuri sellaisia asioita, joita haluat kuulla, olet maailman ihanin, älykäs, seurassasi on helppo olla, ei ole koskaan tavannut kaltaistasi....
Kun siihen vielä lisätään, että vaimo on lyönyt luukut kiinni jo vuosi sitten ja ollaan kohta eroamassa, niin pian olet paljon itkevä ainakin viikonloppuina ja juhlapyhinä.

Äänestä

Hyvältähän se tuntuu mitäpä sitä kiistämään.Ei kai sitä muuten sen meihen kanssa olisikaan.Mies on hyvä rakastaja,nautin hänestä tosi paljon.
En ole rakastunut mieheen,ainakaan toistaiseksi,meillä on ihan panosuhde.Ikävä iskee aina välillä jos tapaamisesta on liian kauan,se on kyllä ennemminkin lihanhimon kaipuuta kuin varsinaista ikävää.En itke mihen perään,aina se sieltä takaisin on tullut =)

Äänestä
  • hänen vaimon niin ajatukset muuttus ja et varmaan jatkas kakkosena.

    Joko vaatisit miehen kokonaan tai jättäsit.

    Miksi tuurata vaimoa jolle kuuluun miehen rakastaminen.

    Äänestä

  • totuus esiin kirjoitti:

    hänen vaimon niin ajatukset muuttus ja et varmaan jatkas kakkosena.

    Joko vaatisit miehen kokonaan tai jättäsit.

    Miksi tuurata vaimoa jolle kuuluun miehen rakastaminen.

    yhtään ja aivan varmasti jatkaisin tapaamisia vaikka sen vaimon tapaisinkin.Ja vaikka tapaisin ne pienet lapsetkin.Ei sellaset asiat vaikuta mitenkään meidän juttuun.Ei se mies siitä miksikään kulu vaikka häntä lainaankin.
    En mä halua jättää sitä miestä,enkä mä halua sitä kokonaan.
    Tää on hyvä just tämmösenään tää suhde.Useemmin saatas tavata,muuten olen tyytyväinen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


miltä tuntuu? kirjoitti:

Miltä teistä kakkosilta tuntuu rakastella ukkomiehen kanssa?
Rakastutteko ukkomieheen rakastelun jälkeen?
Onko ikävä miestä, itkettekö paljon?
Kertokaa?
Minäkin olen ajatellut että kokeilen 13 vuoden jälkeen ukkomiestä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu