Milloin liika on liikaa,

kohtuus ei ole tarpeeksi? Niin, missä asiassa ja kuinka paljon? (Mielikuvistusta peliin pojat!)
1414
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tuntuu siltä, että kohtuus ei ole koskaan tarpeeksi. (Vai kuka määrittelee kohtuuden?)

Aina pitää saada vielä viimeinen bisse, pari ylityötuntia, viimeinen sana nettikinastelussa jne...

Saavutaisiko nirvanan, jos olisi tyytyväinen siihen mitä minulla on vai alkaisiko siitä kehityksen- ja maailmanloppu juuri siltä seisomalta?

Olipas filosofinen kysymys ja minä olen käytännönmies.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mutta... kirjoitti:

kohtuus ei ole tarpeeksi? Niin, missä asiassa ja kuinka paljon? (Mielikuvistusta peliin pojat!)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu