Aina sama surkea tarina, miehet pettää ja naiset istuu kotona itkemässä. Lasten takia kestävät, muuten lähtisivät. Hohhoijaa, ei se nyt ihan näinkään ole. Samanlaisia naisetkin ovat, osaavat vain salata tekosensa paremmin.
Miehet sikoja, naiset herran enkeleitä
Tuskin näin
3474
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Useimmiten pettäjämies pettää naisen kanssa ja aika usein varatun naisen kanssa.
Toisaalta miehet eivät kehtaa täällä ruikuttaa, kun muija petti. Petetyksi tuleminen syö miehen sisusta varmasti enemmän kuin naisen, joskaan en vähättele naisenkaan kipua.
Kuitenkin uskon siihen, ettei hyvästä ja onnellisesta parisuhteesta petä ei mies eikä nainen. Ja minusta ihan yhtä vastuullinen siihen pettämiseen on se petetty kuin pettäjä. Asioista olisi pitänyt puhua jo kauan ennen kuin toinen pettää. Ainoa, joka siinä kuviossa on syytön on se kakkosnainen/mies. On vain helpompi syyttää toisia omista virheistään.
puhutaan aina,kuinka pahalta tuntuu kun mies pettää.
voisin melkein väittää,että naisten pettäminen on yleisempää kuin miesten,mutta siitä ei puhuta,koska se salataan.
itse olen pettänyt kaikissa suhteissa ja jos en ole itse asiasta kertonut,niin se on pysynyt salassa.
joskus tulee huono omatunto ja joskus ei..voi voi!
ja kakkoset niiden sikamiesten emakkoja. Niin se menee!