kene biisi paranoid?

tollast biisii tullu joskus vastaan, on vissi joku huumoribiisi kuka esittää??? vastauxsii nopeest kiitos!
3337
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kuulostaa joltaki särkylääkkeeltä..

Äänestä

Hehe taidat vedättää meitä.....

Valitsit nimimerkiksesi juuri ozzy etkä silti mukamas tiedä että Paranoid on Black Sabbathin käsialaa ja heidän suurin hittinsä ajalta jolloin bändi oli vielä alkuperäiskokoonpanossaan, Ozzy laulajana (lukuunottamatta nyt taas viime aikoina uudelleen koottua alkuperäisjäsenistä bändiä).

Ellet sitten tarkoita jotain cover-versiota kyseisestä biisistä, joka on varmasti yksi eniten virallisesti versioiduista metallibiiseistä kautta aikain kymmenillä ja taas kymmenillä eri versioilla. Pelkästään kotimaisia nimiä, jotka ovat oman näkemyksensä esittäneet on pari-kolmekymmentä.

Yksi humoristisimmista versioista mitä itse olen kuullut on varmaan Eläkeläisten "Hullun Jenkka".

Äänestä

hitti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ozzy kirjoitti:

tollast biisii tullu joskus vastaan, on vissi joku huumoribiisi kuka esittää??? vastauxsii nopeest kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu