Arabialainen

soapB

Eli kyseessä ei ole arabian kansalainen vaan temppu, joka tunnetaan tuolla nimellä. Se on hyvin tärkeä oppia voimistelua ajatellen, sillä sitähän tarvitaan vauhdinotossa...?
Mutta minä en tiedä miten se tehdään! Osaan kärrynpyörän loistavasti, ja olen kuullut, että se (arabialainen) on vähän kärrynpyörän tapainen.
Voisiko joku selittää hyvin, hyvin tarkasti tämän minulle tai kertoa sivun, jossa on video (ja/tai ohjeet) sen tekemiselle! Haluan todellakin oppia sen!

6

3715

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • trikkaaja

      1.Elikkäs otetaan vauhtia.

      2.Hypähdetään ja otetaan käsillä vastaan vähän niinkuin kärrynpyörässä.

      3.Käsillä ollessa ponnistetaan niin että tulet selkä menosuuntaan päin tasajalkaa.

      (4.)Tuosta voi sitten jatkaa vaikka takaperinvoltilla tai... :)

      Jos tuosta oli apua niin hyvä :P.

      • sama

        www.raminsohrab.com... Videoista näkyy paljon arabialaiseen tehtäviä trikkejä ja itse ara.


      • soapB

        Kiitos todella paljon, nyt vain opettelemaan... Olen kiinnostunut trikkaamisesta...
        Jännää... Moni varmaan tiesti kertoa miten arabialainen tehdään, muttei jaksanut vaivaantua. Valtava kiitos siis trikkaajalle, joka jaksoi liikuttaa sormilihaksiaan sen verran, että sai kirjoitettua tuon. Muut eivät sitten ilmeisesti jaksaneet ;)


      • trikkaaja
        soapB kirjoitti:

        Kiitos todella paljon, nyt vain opettelemaan... Olen kiinnostunut trikkaamisesta...
        Jännää... Moni varmaan tiesti kertoa miten arabialainen tehdään, muttei jaksanut vaivaantua. Valtava kiitos siis trikkaajalle, joka jaksoi liikuttaa sormilihaksiaan sen verran, että sai kirjoitettua tuon. Muut eivät sitten ilmeisesti jaksaneet ;)

        Musta on kiva auttaa ihmisiä jos vaan osaan. Kiitos että sain auttaa :)...


    • Yksisarvinen1711

      Haluisin kans ite oppii :(

      • Anonyymi

        Olet vain 13 vuotta jäljessä:)


    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Henkirikos kiuruvedellä

      Poliisi tutkii maaliskuussa tapahtunutta 50 luvulla syntyneen kuolemaa henkirikoksena. Missä päin tälläinen sattunut
      Kiuruvesi
      115
      3756
    2. Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?

      Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi
      Maailman menoa
      149
      3743
    3. Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia

      "Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoaine­tuki­järjestelmän, kun energianhinnat nousi
      Maailman menoa
      24
      2544
    4. Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs
      Maailman menoa
      5
      2325
    5. 100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman

      Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es
      Maailman menoa
      30
      2138
    6. Olen aika varma

      että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa
      Ikävä
      48
      1322
    7. Läpäiseekö Martina Aitolehti Erikoisjoukot - kyllä vai ei?

      Martina Aitolehti on pärjännyt mainiosti Erikoisjoukoissa. Yrittäjä on mielipiteiltään napakka ja hän sivaltaakin koulut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      1147
    8. Ei ne päivät ole samanlaisia...

      Toisena hymyillään ja katsellaan silmiin, toisena taas tuntuu ettei edes tunneta toisiamme, vältellään ja katseet ei vah
      Työpaikkaromanssit
      33
      912
    9. Mikä on miehekäs mies?

      Kertokaa naiset. >Simiti<
      Sinkut
      137
      905
    10. Poika. Edes suuret lyyrikot eivät auta kostonhimoista.

      Kostonhimotutkani tuuttaa, etkä saa minua astumaan estradille. Korkeintaan välillä hiukan kutittelen...
      Ikävä
      110
      803
    Aihe