Pelaamaan nilkkavamman jälkeen?

Pallopussi

Muljautin nilkkani pahanpäiväisesti torjunnasta alas tullessa ja nilkka meni sijoiltaan. Onnekkaasti nilkasta meni (vanhojen vammojen löystyttämänä) poikki vain yksi nivelside ja loput vähän repeilivät. Lisäksi tuli pieniä ruhjevammoja tietysti tuosta sijoiltaanmenosta, mutta luita ei rikki mennyt.

Olisin nyt tiedustellut onko kennelläkään ollut samantapaista nilkkavammaa ja koska palasitte vamman jälkeen pelikentille? Jalkaa on hoidettu asianmukaisesti ortopedin kanssa ja minulla on hänen arvionsa, mutta kyselisin ihan tällaisia käytännön kokemuksia.

2

977

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aleksi-78
    • lentopalloilija

      On ollut melko samanlainen vamma ja on leikattukkin siinä samassa mutta pelaamaan palasin vasta kun hölkätessä ei ruvennut nilkkaan sattumaan ja en edes hölkkäämään mennyt heti... Mutta kannattaa koittaa esim. 25 jännehyppyä ja jos siinä sattuu kannattaa vielä varoa ja voit mennä reeneihin kun tuntuu paremmalta mutta lopetat jos rupeaa sattumaan ettei mene pahemmaksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      69
      4899
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      192
      3840
    3. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      188
      3611
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      78
      3279
    5. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      50
      2979
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      25
      2004
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1961
    8. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      185
      1833
    9. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1696
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      43
      1405
    Aihe