millä mailalla pelaat ja miksi?
Gallup!
gallup!
121221
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Fatpipe Raw, mustalla lavalla. Mieltymiyksieni mukaan kevyt ja jäykkä varsi. Lapa tarpeeksi taipuisa -olematta kuitenkaan ritsa!!- ja muodoltaan hyvä niin rannelaukauksiin kuin lämäreihinkin, hyvä ´touch´. Kikkakuppia ei ole, koska sitä ei tarvita. Pelivauhtia voi sabotoida helpomminkin.
And ofcourse, one of the best lookin´ clubs available!
Exel g-forcella. Sopivan tuntuinen isoon käteen ja löytyi pitkänä(tokihan niitä muitakin muttei jaksanu etsiä). Rannarit lähte kevyesti muttä lämäri puoli hakee hieman vielä. Pehmoinen kosketus, tosin kokemus on vasta noin puolitoista kuukautta. Meikäläiselle peruspakille sopiva kapula.
Exel maxima pro :lla pelaan , koska se on paras!
kevyt, hyvä lapa ja tarpeeksi pitkä (olen itse yli 185cm), hyvät vedot ja riittävä kikkakuppi jo tehtaalla tehtynä-perus ilmaveivi maalintakaa onnistuu jossa pallo ikäänkuin lavan päällä
Onnistuu se kyllä kaikilla muillaki mailoilla ja Wizin lavasta kertoo jo sen nimiki. Jos joku tykkää, niin älä ota pahalla.
Fat Pipe RR280 harmaalla lavalla
sopivan paksu ja taipuisa varsi.
hyvä lapa.
hyvät rannarit
Karhun vertigo on mun mailani. Musta umpilapa.
Rannarimaila!
- Karhu S600: Jämäkkä maila joka ei tiukemmissakaan väännöissä turhia notku ja jousta. Valmiiksi hyvin muotoiltu lapa ja ainakin minulle hyvin käteen sopiva hieman neliskanttinen gripppi. Loistava työkalu pakille.
- FatPipe RR250: Hieman kevyempänä soveltuu paremmin nopeaan pallon käsittelyyn ja rannareihin. Tätä käytän kun pelaan hyökkäyksessä tai muuten tekee mieli kikkailla enemmän.
Fat Pipe Wabor: Täysi mittainen ja rannarit lähtee! Lapanen Fat Pipen punainen.
Canadien Evolutionilla ja koska se on hyvä ja pallo pysyy hallussa...
Raw on todella kevyt ja sopivan jämäkkä. Loistava lapa rannareihin; aika iso kouru. Varsi on alkuun liian ohut, mutta pienellä teipauksella varsikin istuu käteen todella hyvin.
wiz on mulle se oikea maila jolla lähtee rannarit sekä lämyt ja kikkailu onnistuu myös hyvin...