Joka neljäs !

No johan oli uutinen.
Se on tiedetty, että naisten luotettavuudessa olisi parannettavaa, mutta että joka neljäs isyystesti on negatiivinen.

Mikä hitto teitä naisia riivaa?
13846
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

tuollaisia tietoja sait?

Kyllä minä ainakin tiedät kenen kanssa peuhaan milloinkin :D

Ehkä olen sitten onnellisemmassa asemassa, hih.

Äänestä

  • äsken ja olin tosi hämmästynyt naisten moraalittomuudesta.

    Äänestä

  • Jutuistasi päätellen peuhaat aika paljonkin. Mutta tiedätkö kuka on syyllinen kun nalli napsahtaa? Taitaa mennä sittenkin DNA-puolelle se selvittely. Enkä puhu nyt mistään matkapuhelinoperaattorista.

    Äänestä

  • jutun radiosta kirjoitti:

    äsken ja olin tosi hämmästynyt naisten moraalittomuudesta.

    .

    Olemme Syvästi järkyttyneet tästä Syvästä Tapain Turmeluksesta

    Ei olisi Kekkosen aikana ollut tällaista siivottomuutta

    Har!

    .

    Äänestä

Ehkä naiset käyvät isyystesteissä kun on mitä todenäköisimmintä, että mies ei ole lapsen isä...? ja ainahan löytyy myös se vastuuton isukkiliini/nainen.. Kumpa tietäisikin mikä näitä ihmisiä vaivaa :(

Äänestä

Se on yleensä jalkapallo/jääkiekkojoukkue, vapaapalokunta tai etninen vähemmistö.
Kyllä tuo uutinen kertoo paljon miten maa...tai siis naiset makaavat ja petaavat.

Äänestä

asia on näin, että isyystesti tehdään vain niissä tapauksissa, joissa ei isyydestä olla varmoja. Eihän kenenkään tarvi tehdä testiä, jos tietää kuka on isä. Näin ollen vain näistä epävarmoista tapauksista on tilastotietoja. Että silleen. Jos testattaisiin kaikki suomalaiset vanhemmat, luulisinpa että tilastot olisi vallan toisia..

Äänestä

Tutkimuksen mukaan joka neljäs mies hakkaa naistaan.

Ei meilläkään oo kuule kauheesti ylpeilyyn varaa kaveri. Mikä hitto meitä miehiä oikein vaivaa???!

Äänestä
  • .

    Ei taida näin onnellisesti asiat kaikissa kansanryhmittymissä

    Har!

    .

    Äänestä

Isyystestiä ei tehdä kaikissa tapauksissa, vaan isyystesti tehdään kahdessa tapauksessa: kun mies luistaa velvollisuudesta tai kun isyydestä on epäselvyyttä. Jälkimmäisessä tapauksessa testataan yleensä useampi mies, joten eipä ihme, että niitä negatiivisia testituloksia tulee. Tämä ei tarkoita sitä, että 25% lapsista kasvaisi uskoen isäkseen sellaista henkilöä, joka ei hänen isänsä ole. Tällaisten lasten lukumäärä on n. 10% ja se on vakio kaikissa kulttuureissa sekä mitä ilmeisemmin kaikkina aikoina. Tämä taas johtuu siitä, että elinkumppani ei ole välttämättä geneettisesti paras vaihtoehto lasten isäksi joten on järkevää lisääntyä jonkun muun kanssa.

Äänestä

Kai joitakin vaivaakin. Onhan se vallan kummastuttavaa, jos ei tiedä kenen kanssa on ollut vauvoja tekemässä. Selvää on myös se, ettei asiasta voi vetää kuin muutaman lokeroivan päätelmän.

Sellaista kai elämä nyt on: kovaa ja kovemmaksi muuttuu. Me ihmiset muutumme maailman mukana ja hukumme haluihimme joita tunteiksi kuvittelemme. Kauheasti mukamas etsitään ja toivotaan, mutta etsiminen ei olekaan etsimistä vaan sekoilua ja toivo epätoivoa siitä, että jokin, mikä ei ollutkaan kuin hetken unohdus, loppuu kohta.

Ja jossain, ihan lähellä, lauletaan:

" Mä taimi olen sun tarhasas,
ja varten taivasta luotu "...

Ei siihen sanoja löydy. Kevyestä tuli raskasta. Mutta raskaasta voi tulla keveää, jos kasvaa aikuiseksi.

Äänestä

Olisihan prosentti paaaljon pienempi, mikäli kaikien lasten kohdalla isyys testattaisiin. Varmastikin alle 10%. Ehkä 5% tai jtsp.

Toki se tarkoittaa sitä, että noita lapsia joilla on joku rikoksen uhriksi joutunut isä, on aika paljon.
Olisihan se ihan järkevää, jos isyys testattaisiin joka ainoan lapsen kohdalla. Tuskin kukaan sitä pystyy mitenkään järkevästi vastustamaan, muuten kuin testien taloudellisella rasituksella veronmaksajille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JEEPnisti kirjoitti:

No johan oli uutinen.
Se on tiedetty, että naisten luotettavuudessa olisi parannettavaa, mutta että joka neljäs isyystesti on negatiivinen.

Mikä hitto teitä naisia riivaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu