Olen nyt unohtanut ottaa pillerit (Diane Nova) 4 päivänä peräkkäin. Tänä aamuna otin sitten 2 pilleriä, eilisen ja tämänpäiväisen. Harrastin seksiä pe ja la, mutta en todellakaan usko että "vahinko" on tapahtunut. Aamulla näytti myös olevan pientä vuotoakin, mistä myös päättelisin etten ole raskaana... Olen unohdellut pillereitä ennenkin, ja jokaisella viikolla, ja siinä sivussa myös harrastanut seksiä. Kertaakaan ei vielä ole ollut raskausepäilyä. E-pillereitä olen syönyt n. 7v. Mielessäni kävi siis kysymykset: olenko hedelmätön? Onko elimistössäni jo niin paljon hormoneita, että muutaman päivän unohdus ei vielä aiheuta raskautta?
Tulin ajatelleeksi tätä "olenko hedelmätön?" asiaa, kun muistelin, että olen unohdellut pillereitäni aika tehokkaasti, enkä ole vielä kertaakaan ollut raskaana. Onko kenelläkään kokemusta vastaavasta?
Tulin ajatelleeksi tätä "olenko hedelmätön?" asiaa, kun muistelin, että olen unohdellut pillereitäni aika tehokkaasti, enkä ole vielä kertaakaan ollut raskaana. Onko kenelläkään kokemusta vastaavasta?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Minä olen kanssa ihan mahdoton noiden pillereiden kanssa...oon unohtanut varmaan joka liuskasta jokusen ottaa,enkä ole raskaaksi tullut...mulla taitaa olla 6vuotta pillereiden syöntiä takana.
Itse olen kanssa joskus miettinyt, entä jos minä tai mieheni olemmekin hedelmättömiä vai onko oikeasti vaan niin hyvä tuuri käynyt ettei vahinkoja ole sattunut.
No kaipa tuokin vähitellen selviää, jätettiin pillerit pois pari kuukautta sitten,kuulemma vuosi pitää yrittää ennenkuin ruvetaan testailemaan ongelmia.
jo jotain kertoo, että monilla voi mennä vuosi tai enemmänkin pillereiden lopettamisen jälkeen ennenkun menkat alkaa saatika sitten että tulee raskaaksi (eikä sillonkaan kyse ole hedelmättömyydestä). Ja toisilla raskautuminen ei vaadi kun sen yhen unohduksen. Aika yksilökohtasta vissiin..
normaalia tyhj.vuotoa, eli kys.voi olla valemenkatkin..