Tässä yksi "tavan maalainen" POHJOISESTA kyseleepi, jotta millainenkohan on paikkana katsomo 114? Tartteeko kiikareita, vai näkeekö heikommallakin näkökyvyllä varustettuna? Kovasti arveluttaa, kun ei ole koskaan aikaisemmin tullu käytyä... Mitä eroa yleisesti on ala-ja ylä katsomoilla? SYVÄ kumarrus sille, ken ystävällisesti osaa minua auttaa asian suhteen... Katsomokarttaa olen tiiraillut em. sivustolta, mutta oikeat mielipiteet olisi nyt paikallaan!
HARTWALL-areenan
katsomosta?
2339
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
... tuo katsomo on. Joten kandee varmaan jotkut kiikarintapaiset olla mukana, vaikka kyllä sieltä jo itsessäänkin hyvin näkee. Itse en ole siellä tosin konserteissa istunut. Ala-ja yläkatsomoilla ei sinänsä, ainakaan mun mielestä, ole käytännön eroa näkyvyyden suhteen.
No on ne alakatsomot hiukan lähempänä kuin yläkatsomot. Äänet kuuluvat Areenalla hyvin joka katsomoon, samoin näkyvyyden suhteen, joten eroksi tulee lähinnä katsomojen etäisyydet esiintymislavaan.